Ergene’de ‘Benzinlik’ Davası

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ergene’nin Sağlık Mahallesi Edirne caddesi üzerinde bulunan benzinliğe siyaset bulaştı. Benzinliği devir alan firma, yeni ruhsat için Ergene Belediyesine başvuruda bulundu, alt komisyonda kaçak bölümler olduğu için RED kararı veren Ak parti meclis üyeleri genel kurulda kabul oyu vermeleri dikkat çekti. Daha önce Çorlu Belediyesi sınırları içinde bulunan ve kaçak bölümleri olduğu için 18.000 TL ceza kesilen benzinliğin bu güne kadar nasıl çalıştığı ise merak konusu oldu.

İDDİALARIN ARDI ARKASI KESİLMİYOR

Benzinlik ana binasında imar planlarına aykırı kaçak bölümler olduğu öğrenilirken, kaçak bölümlerin yıkılması gerektiği ve bu nedenle Ergene Belediyesi Meclis alt komisyonda tüm üyelerin oy birliği ile red kararı verdiği gelen iddialar arasında. Diğer bir iddia ise benzinliği yeni devir alan Öge firmasının sahibi Berk Öğe Tekirdağ Merkezi Süleymanpaşa Belediye Meclisinde Akpartili meclis üyesi olması nedeni ile ruhsat alamadı.

AK PARTİLİ ÜYELER NEDEN ‘EVET’ DEDİ?

Diğer bir iddia ise, Ergene Belediye Meclisinde bulunan Akpartili Meclis üyeleri kaçak bölümleri bulunan benzinlik için alt komisyonda RED kararı verirken Ağustos ayı olağan toplantısında neden evet dedi sorularıyla ilgili. Ergene Belediyesinin Akpartili üyeleri, ne değişti de alt komisyonda RED dedikleri benzinlik için genel kurulda evet oyu kullanıldı. Akpartili meclis üyeleri işletme sahibinin kendi partilerinden olduğunu sonradan mı öğrendiler? Konu hakkında Çorlu Gazetesi sorularını yanıtlayan Ergene belediye Meclisi Akparti gurup sözcüsü Selçuk Gündoğan; “Kesinlikle öyle bir şey söz konusu değil, biz firma sahibini tanımayız, adı geçen benzinlik bu güne kadar çalışmış, kaçak dediğiniz bölümleri toplasanız 3-5 M2 yer, bu kadar küçük bir şey için, böyle büyük bir işletmeye ruhsat verilmemesini uygun görmüyoruz, burada herhangi bir rant yok, bu benzinlik aynı koşullarda daha önce yıllarca hizmet vermiş, şimdi ne değişti de ruhsat verilmiyor, bu vicdanlara sığmaz” dedi. Ergene sağlık mahallesi Edirne caddesi üzerinde bulunan benzinlik işletme ruhsatı alamadığı için hizmet veremiyor.

ergenedeki-benzinlige-siyaset-karisti

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergene’de ‘Benzinlik’ Davası
Takip Et

Bizi Takip Edin