Ergene İlçesi Yeni Baştan İnşa Ediliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ergene Belediyesi ekipleri, gece gündüz demeden merkez ve kırsal mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor.

ALT YAPI ÇALIŞMALARINA ÖNCELİK VERİLDİ

Hizmet kapsamında ilçe genelinde çalışmalarını yürüten Ergene Belediyesi ihtiyaç odaklı bir biçimde sosyal donatının kazandırılabilmesi için Ergene sınırları içerisindeki tüm mahallelerin park alanlarını durum tespitlerini yaparak, çalışmalarını yoğunlaştırdı. Sosyal yaşam alanlarının oluşması adına Marmaracık Mahallesinde Serhat Serbesttürk Parkını hayata geçirip, ilçe genelindeki bir çok park alanlarının gerekli bakımları yapılarak, vatandaşlarının elverişli bir şekilde kullanılması sağlanmıştır. Çocuk Oyun Grubu alanları her mahallede kurulma hedefi çalışmalarla birlikte devam ederken, Yeşiltepe Mahallesinde Masal Park Projesi 2015 yılında vatandaşların hizmetine sunulacaktır. Çok Amaçlı Masal Park içerisinde; umumi tuvalet, spor sahası, kafeteryanın yanı sıra fitnees ve oturma dinlenme alanları, her yaş grubuna hitap eden çocuk oyun alanlarının yanı sıra çocuklara yönelik çizgi karakter temalı eğlence alanlarının kurulacağı bilgisi kaydedildi.

ERGENE İLÇESİNİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle içinde ulaşım alt yapısı güçlendirilerek ulaşım olanaklarının gelişeceğine vurgu yapan Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ilçe genelinde asfaltlama, parke döşeme ve kaldırım çalışmaları başta olmak üzere çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. İlçenin kent merkezi oluşturulabilmesi için öncelikli alt yapı sorunlarının Yeşiltepe ve Sağlık Mahallesinde giderilmesi adına gerekli koordineli çalışmayı gerçekleştirerek, ihale sürecinin tamamlanmasıyla kısa süre içerisinde alt yapı çalışmalarını gerçekleştireceğiz’ dedi.

YENİ BİR ERGENE İNŞA EDİYORUZ

Ergene genelinde parke döşeme çalışmaları, asfaltlama çalışmalarıyla Yulaflı, Kırkgöz Mahallesinde yol çalışmaları tamamlanırken Ulaş, Velimeşe ve Cumhuriyet Mahallesinde asfaltlama çalışmalarının yapıldığını belirtti. İlçenin genel merkezinin koordineli olarak çalıştığı muhtarlık binalarını da önemseyerek çevre düzenleme çalışmalarını üstelenen Ergene Belediyesi, Sağlık Mahallesi Yeni Muhtarlık Binasının maliyet çalışmalarını tamamlamasının ardından hızla yapım çalışmalarına başladı. Vakıflar Mahallesinde Muhtarlık Binasının yapım çalışmalarının da startı verildiği açıklandı. Geniş bir coğrafyaya dağılmış, henüz merkez binası bulunmayan birbirinden uzak 17 mahallemizde hızlı ve eşit bir şekilde hizmet götürmek için gece gündüz hafta sonu demeden çalışmalarımız devam etmektedir diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, ‘Çalışmalarımızın asıl hedefi vatandaşlarımızın yaşamaktan mutluluk duyacağı bir Ergeneyi kurabilmektir. Faaliyetlerimiz; bu sene ve önümüzdeki senelerde misyon ve vizyon doğrultusunda gerçekleştirecek ve halkımızın yaşamaktan mutluluk duyacağı Ergene İlçesi oluşturana dek devam edecektir’ ifadelerine yer verdi.

51882015 102046

11882015 102058

ergene-calismalar-devam-ediyor

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergene İlçesi Yeni Baştan İnşa Ediliyor
Takip Et

Bizi Takip Edin