Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Mavi minibüslere tekrar çalışma hakkı verildi

Mavi minibüslere tekrar çalışma hakkı verildi
10 Temmuz 2015 - 2:32

Tam 3 yıl önce 1 Haziran 2012 tarihinde çalışma süreleri dolduğu gerekçesi ile trafikten men edilen mavi minibüsçülere müjdeli haber geldi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında alınan son dakika kararı ile, daha önce Çorlu şehir içi yolcu taşımacılığı yapan ve mavi mibibüsçüler olarak bilinen Öz-Gözde kooperatifi üyelerine yeniden çalışma imkanı sağlandı.

EK GÜNDEM MADDESİ OLARAK MECLİSE GELDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında minibüsçülerin müracaatları hakkında verilen ek gündem maddesi oy birliği ile kabul edililerek Ulaştırma komisyonuna havale edildi.

GEÇİCİ 4 MADDEYE İTİRAZ

CHP’li meclis üyelerince imzalanan ek gündem maddesinde daha önce kabul edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararı olan M Plaka hizmet yönetmeliğinin geçici 4. maddesinin değiştirilmesi talep edildi.

AYNI GÜN KARAR ALINDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisinin Temmuz ayı toplantısının Ramazan ayı olması nedeni ile bir gün de yapılması nedeni ile aynı gün toplanan Meclis Ulaştırma Komisyonu toplantı sonrası oy birliği ile karar aldı.

M PLAKA SAHİPLERİNE HAK VERİLDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Ulaştırma Komisyonu; daha önce M plaka sahibi olanlara son bir hak tanıyarak çalışmalarına izin verilmesi kararı alındı. Komisyon kararı aynı gün meclis genel kurulunda oy birliği ile kabul edildi. buna göre, Tekirdağ genelinde M plakalı minibüsleri olanlara, müracaat etmeleri durumunda çalışma izinleri verilecek.

MİNİBÜSÇÜLER HEM ŞAŞKIN HEM SEVİNÇLİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısını izleyici sıralarında takip eden Mavi Minibüs sahipleri heyecanlı bekleyişlerin şaşkınlıkla son buldu. 3 yıl sonra alınan kararı sevinçle karşılayan Mavi Minibüs sahipleri şaşkınlıklarını gizlemedi. 3 yıldır bu anı bekleyen minibüs sahipleri salondan sevinçle ayrıldı.

İŞTE O KARAR

Ulaşım komisyonu alınan ve tekirdağ Büyükşehir Meclisinde kabul edilen karar şöyle;

1-Tekirdağ genelinde M plakalar 1997/2 sayılı il trafik komisyonu kararı ile belirlenmiş ve uygulanmaya konmuştur.

2-İçişleri bakanlığı tarafından yayınlanan Büyükşehir Belediyeleri Koordinasyon merkezleri tarafından 29. maddesine göre Büyükşehir belediyeleri daha önce valiliklerce ve il trafik komisyonluklarınca alınan kararlar ve verilmiş izinler haklar saklıdır denilmektedir.Yukarıda bahsedilen mevzuat neticesinde 2015/1059 sayılı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı olan M plaka hizmet yönetmeliğinin geçici 4 maddesinin il trafik komisyonu karı ile M plaka almış olmasına rağmen Tekirdağ il Büyükşehir olması nedeni ile ilçelerdeki M plaka sahibi şoför esnafına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine yapmış oldukları veya yapacakları başvuruların öncelikle sırasına göre imtiyaz ve tekel oluşturmamak kaydı ile diğer ilçelerdeki M plaka sahiplerinin çalışma esasları dikkate alınarak, Büyükşehir belediyesince belirlenmiş olan çalışma izin belge ve ücretlerinin tahsil edilmek sureti ile çalışmalarına izin verilecektir. Şeklinde değiştirilmesi komisyonumuzca oy birliği ile uygun görülmüştür.

mavi-minibuslere-calisma-hakki-verildi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli