Ergene Mavi Minibüslere Çalışma İzni

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tam üç yıl önce 1 Haziran 2012 tarihinde çalışma süreleri dolduğu gerekçesi ile trafikten men edilen mavi minibüsçülere müjdeli haber geldi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında alınan son dakika kararı ile, daha önce Çorlu şehir içi yolcu taşımacılığı yapan ve mavi mibibüsçüler olarak bilinen Öz-Gözde kooperatifi üyelerine yeniden çalışma imkanı sağlandı.

M PLAKA SAHİPLERİNE HAK VERİLDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Ulaştırma Komisyonu; daha önce M plaka sahibi olanlara son bir hak tanıyarak çalışmalarına izin verilmesi kararı alındı. Komisyon kararı aynı gün meclis genel kurulunda oy birliği ile kabul edildi. buna göre, Tekirdağ genelinde M plakalı minibüsleri olanlara, müracaat etmeleri durumunda çalışma izinleri verilecek.

MİNİBÜSÇÜLER HEM ŞAŞKIN HEM SEVİNÇLİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısını izleyici sıralarında takip eden Mavi Minibüs sahipleri heyecanlı bekleyişlerin şaşkınlıkla son buldu. Üç yıl sonra alınan kararı sevinçle karşılayan Mavi Minibüs sahipleri şaşkınlıklarını gizlemedi. Üç yıldır bu anı bekleyen minibüs sahipleri salondan sevinçle ayrıldı.

MAVİ MİNİBÜSLER İÇİN ÇIKAN O KARARIN TAM METNİ

Ulaşım komisyonu alınan ve tekirdağ Büyükşehir Meclisinde kabul edilen karar şöyle;

1-Tekirdağ genelinde M plakalar 1997/2 sayılı il trafik komisyonu kararı ile belirlenmiş ve uygulanmaya konmuştur.

2-İçişleri bakanlığı tarafından yayınlanan Büyükşehir Belediyeleri Koordinasyon merkezleri tarafından 29. maddesine göre Büyükşehir belediyeleri daha önce valiliklerce ve il trafik komisyonluklarınca alınan kararlar ve verilmiş izinler haklar saklıdır denilmektedir.Yukarıda bahsedilen mevzuat neticesinde 2015/1059 sayılı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis kararı olan M plaka hizmet yönetmeliğinin geçici 4 maddesinin il trafik komisyonu karı ile M plaka almış olmasına rağmen Tekirdağ il Büyükşehir olması nedeni ile ilçelerdeki M plaka sahibi şoför esnafına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine yapmış oldukları veya yapacakları başvuruların öncelikle sırasına göre imtiyaz ve tekel oluşturmamak kaydı ile diğer ilçelerdeki M plaka sahiplerinin çalışma esasları dikkate alınarak, Büyükşehir belediyesince belirlenmiş olan çalışma izin belge ve ücretlerinin tahsil edilmek sureti ile çalışmalarına izin verilecektir. Şeklinde değiştirilmesi komisyonumuzca oy birliği ile uygun görülmüştür.

mavi-minibuslere-calisma-hakki-verildi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergene Mavi Minibüslere Çalışma İzni
Takip Et

Bizi Takip Edin