Ergene Termik Santrale Hayır Mitingi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ergene ilçesinde çevreciler, ilçeye kömürle çalışacak termik santral kurulmasını engellemek için Termik Santrale Hayır Mitingi düzenledi.

Sabahın erken saatlerinde Misinliye gelen çevre savunucuları, destek verdiği miting için Misinli Mahallesi Meydanında buluştu. Miting sırasında sık sık termik santral karşıtı sloganlar atılırken, ‘Havamızın, Suyumuzun, Toprağımızın Kirletilmesini İstemiyoruz’ pankartlarıyla vatandaşlar mitinge destek verdi.

MİLLETVEKİLLERİ VE BELEDİYE BAŞKANLARI DA KATILDI

Misinli Mahallesi Meydanındaki mitinge Tekirdağ Büyükşehir Milletvekili Candan Yüceer, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Nuh Nuhoğlu ve Menderes Yıldız, CHP Tekirdağ Milletvekili Adayları, Belediye Meclis Üyeleri, Ergene Kent Konseyi ve Süleymanpaşa Kent Konseyi Üyeleri, Ulusal Basından Yazar İmambakır Üküş’nin yanı sıra Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

RASİM YÜKSEL: HAVAMIZ SUYUMUZ KİRLETİLECEK

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel mitingde yaptığı konuşmada, ‘Ergene Deresini temizlemek için trilyonlar harcıyoruz. Bir yandan deremizi temizleme çalışmalarını yürütürken diğer yandan havamız kirletilmeye çalışılıyor. Biz hukuk devleti olarak yasalar çerçevesinde mücadelemizi sürdürüyoruz. OSB’de Kömürlü Termik Santral kullanılmaz ibaresi çok açıktır. Biz yasanın bu anlamda yasal sürecinde takipçisi olarak Ergene İlçesinde Termik Santralin kurulmasını engelleyeceğiz. Belediye olarak elimizden gelen imkanları seferber etmeye hazırız. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle civar ilçelerde ki Belediye Başkanlarımızın da desteğiyle Trakyamızın havasının suyunun toprağının kirletilmesine izin vermeyeceğiz ifadelerine yer verdi.

KANSER HASTASI VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Konuşmaların ardından Ergene’nin Ahımehmet Mahallesinde yaşamaya başlayan kanser hastası vatandaşın, tepki gösterdiği Termik Santral mitinginde ‘Kanser hastası olmanın ardından buraya yerleşmeye kararı verdim. Elektrik tellerinin manyetik alan yaymasından dolayı evimde elektrik bile bulunmamaktadır. Buraya gelip destek veren herkese Belediye Başkanımız Rasim Yüksel’e ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum’ dedi.

HALK TEPKİ GÖSTERİNCE FABRİKA TOPLANTIYI İPTAL ETTİ

Saat 10:00’da halka bilgilendirme toplantısı yapacak olan fabrika yöneticileri halkın tepkisinden dolayı toplantı iptal etti. Toplantının iptal edilmesinin ardından sözü alan Belediye Başkanı Rasim Yüksel, yapılan mücadelenin ilk ayağının kazanıldığını belirterek, yasal mücadelenin de devam edeceğini açıkladı.

dsc 4380972015 141132

dsc 4399972015 141133

dsc 4272972015 141129

ergene-termik-santrale-hayir-mitingi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergene Termik Santrale Hayır Mitingi
Takip Et

Bizi Takip Edin