Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Tekerlekli sandalye yardımları devam ediyor

Tekerlekli sandalye yardımları devam ediyor
18 Ağustos 2015 - 21:26

Engelli vatandaşların toplumsal hayata katılmasını kolaylaştırmak adına birçok projeye imza atan Ergene Belediyesi, ilçe genelinde vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda tekerlekli ve akülü sandalye yardımlarına devam ediyor.

Hepimiz birer engelli adayıyız anlayışından hareketle engellilerin sorunlarını ortadan kaldırmak ve engelli vatandaşlara duyarlılığı arttırmak adına çalışmalarını yürüten Ergene Belediye Başkanlığı, engelli vatandaşlara yönelik Sevgi Aracını belediye bünyesine kazandırmanın yanı sıra akülü ve tekerlekli sandalye yardımlarını sürdürüyor.

BAŞVURU YAPMANIZ YETERLİ

Sosyal belediyecilik kapsamında Ergene Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen tekerlekli ve akülü sandalye yardımlarının vatandaşların gerekli evrakları tamamlanmasıyla araç teslim işlemlerinin yapıldığı ve şimdiye kadar 50’den fazla akülü ve tekerlekli sandalyenin teslim edildiği bilgisi verildi. Vatandaşlardan gelen başvuruların değerlendirmesiyle akülü sandalye yardımlarının devam edeceği açıklandı.

HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ

Akülü sandalyelerin teslim edildiğinde zamanlarda vatandaşlarının yanında olmaya özen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, ‘Engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve yaşam kalitesini arttırmak adına çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu doğrultuda ilçemizde yaşanan engelli vatandaşlarımıza desteğimiz artarak devam edecektir’ ifadelerine yer verdi.

ergene-belediyesi-tekerlekli-sandalye-yardimlari

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli