Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ergene hizmet almaya başlayacak

Ergene hizmet almaya başlayacak
21 Nisan 2015 - 15:44

Yıkılan Künt deresi nin yeniden temeli atılırken başkan Rasim Yüksel kısa dönemde yapılacak işleri de anlattı

Geçen yaz sel felaketi dolayısıyla yıkılan Ulaş Karamehmet Künt Deresi mevkiindeki köprünün yeniden inşaatını gerçekleştirmek adına temel atma töreni düzenlendi.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği temel atma törenine Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Belediye Başkan Yardımcıları Nuh Nuhoğlu, Menderes Yıldız ve Hülya İnci, daire başkanları, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

2 AY SONRA BİTMİŞ OLACAK

Köprünün temel atma törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Fen İşleri Daire Başkanı Oktay Çolpan, köprünün inşaatıyla ilgili detaylı bilgiler vererek, Köprü 24 metre derinliğinde 36 adet fore kazığa göre yapılacak olan köprü 28.06.2015 tarihinde tamamlanarak hizmete sunulacaktır’ dedi.

SAĞLIK VE YEŞİLTEPE MAHALLELER’NİN ALT YAPI ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel yaptığı konuşmada, ‘ Bugün üç ayların başlangıcı olan hayırlı bir günde vatandaşlarımıza sunacağımız önemli bir günün temellerini atmak adına toplanmış bulunuyoruz. 30 Mart yerel seçimleri öncesinde vatandaşlarımıza sözler verdik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin desteği verdiğimiz her sözün yerine getireceğimizin teminatını oluşturmaktadır’ dedi. Büyükşehir Belediyesinden, Ergene için sunulan bütçeyi açıklayarak hayata geçirilecek olan projelerin temellerinin atılmasına ilişkin önemli bilgiler kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Sağlık Mahallesi üst geçit için 1 Milyon, Yeşiltepe Kapalı Spor Salonu için 10 Milyon Lira, yeni yapacağımız belediye binasının kamulaştırılması için 4,5 Milyon Lira yatırım aldık. 3 ay içerisinde Sağlık Mahallesi ve Yeşiltepe’nin ihalesi yapılacak. Kısa sürede alt yapı çalışmalarını başlatarak ilçemizin gelişmesi ve yenilenmesi adına güzel çalışmalara imzamızı atacağız. Öncelikle bugün temelini attığımız Künt Deresi mevkii köprüsünün ve müjdesini verdiğimiz her projenin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’ ifadelerine yer verdi.

KADİR ALBAYRAK KONUŞTU

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ‘ 30 Mart yerel seçimlerinin ardından bugünlere gelmek için çok mücadele ettik. Kırsal kesimi sağlıklı teslim almadık. 30 Mart 2019 tarihinde sorunları çözülmüş, alt yapısıyla yolları yapılmış, kanalizasyonları artık dereye değil arıtma tesisine bağlanmış tertemiz bir Ergene, tertemiz bir Tekirdağ oluşturacağız. 2 hafta içinde Ergene Hizmet Binamızda hizmete açılacaktır. Bu vesileyle Sağlık Mahallesi ve Yeşiltepe Kanalizasyon ve Altyapı çalışmalarına da en kısa sürede başlayacağımızın müjdesini vereceğiz.5 yılın sonunda kazanan kazanan Tekirdağ olsun, kazanan Ergene olsun, kazanan halkımız olsun, her şey gönlünüzce olsun’ ifadelerine yer verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın konuşmasının ardından söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ergene ile ilgili yapacaklarını uzun uzun anlattı. 11 ilçenin tamamında benzer yatırımlar var. Yenilenen gelişen ve büyüyen bir Tekirdağ yaratmak için Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve Ergene Belediye Başkanımız Rasim Yüksel ömürlük projelerin temellerini atmaktadır’ şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Ulaş Karamehmet Künt Deresi Köprüsünün temel atma törenin gerçekleştirilmesiyle program sona erdi.

ergene-hizmet-basliyor

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli