Ergene Belediyesine Suç Duyurusunda Bulunacağız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ak Parti Ergene Belediye Meclis üyeleri düzenledikleri basın toplantısında Ergene ye bir yıldır hizmet gelmediğini kaydettiler.

Ergene Belediyesinin AK Partili Meclis üyeleri belediyeyi topa tuttu. AK Parti Ergene ilçe teşkilat binasında yapılan basın toplantısında Ergene belediyesinin bir yılını değerlendiren meclis üyeleri, son bir yılda Ergene ilçesinde hiç bir hizmetin yapılmadığını kaydetti.

MESELE ERGENE MESELESİ

AK Parti Ergene İlçe Başkanı Mustafa Çalım’ın açılış konuşmasını yaptıktan sonra ayrıldığı basın toplantısında, Ergene Belediye Meclisi AK parti grubu sözcüsü Selçuk Gündoğan; “Biz bu toplantılarda hiç kimseyi aşağılamak ya da karalamak için asla ve asla yapmıyoruz, bizim üslubumuz ve duruşumuz belli, biz diyoruz ki bütün mesele Ergene meselesi” dedi.

BİR SENEDİR ÇİVİ ÇAKILMADI

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in seçim broşürüne bakarak konuşmasına devam eden Selçuk Gündoğan; “Şimdi elimizde bir seçim broşürü var, şimdi diyebilirler ki; bunlar 5 yılda yapılacak, paramız yok, tamam saygı ile karşılıyoruz peki bir senede Ergene’de ne yaptınız? Ergene’nin hangi mahallesinde hangi hizmet yapıldı” dedi.

RAPORA RED VERDİK

Gündoğan; “Elimizde Ergene Belediyesinin faaliyet raporu var, biz buna Ak parti grubu olarak Red verdik, sebebi de tutarsız olması, bazı şeyler yapılmış gibi gösterilmiş, “Şu mahallede şunu yapıyoruz” demişler, peki bu kadar halk bu kadar vatandaş neden şikayetçi” dedi.

BİR ÇAY BAHÇEMİZ YOK

Ergene İlçesinde hiç bir sosyal donatı alanı olmadığını kaydeden Ergene Belediye Meclisi Ak parti grubu sözcüsü Selçuk Gündoğan;” Ergene ilçesinde sağlık mahallesinde bir çay bahçesi bile yok, hiç bir sosyal donatı alanı yok, insanlar Çorlu’ya kaçıyor” dedi.

KÖYLERDE DE HİÇ BİR ŞEY YAPILMADI

Ergene ilçesinin çok dağınık bir alanda yerleştiğini kaydeden Selçuk Gündoğan “Şu ana kadar köylerde hiç bir hizmet yok, bir yıl geçmiş köylere hiç bir hizmet yapılmadı, diyebilirler ki yollara taş döşedik, ama yapılmadı, çocuk parkları dahi yapılmadı” dedi.

MUSLUKLARDAN ÇAMUR AKIYOR

Ergene Belediye Meclisi AK Parti grubu sözcüsü Selçuk Gündoğan; Sağlık mahallesinde içilen suyu artık söylemiyorum, musluklardan çamur akıyor, o suyu görseniz zaten bu mahalledeki yaşam kalitesini görürsünüz” dedi.

AYDIN’DAN İTHAL BAŞKAN YARDIMCISI

Ergene Belediye Başkan yardımcısını Aydın’dan getirilmesini de eleştiren Selçuk Gündoğan; “Aydından belediye başkan yardımcısı transfer ediyorsunuz Ergene’de yok muydu? Çorlu’da yok muydu? Tekirdağ’da yok muydu? da ta Aydın’dan getirdiniz biz hep şunu söyledik personel mi alacaksın önce Ergene’den olmadı bulamadın Çorlu’dan alacaksın” dedi.

REKLAM PANOLARINDA USÜLSÜZLÜKLER VAR

Ergene’nin Çorlu girişinde bulunan reklam panolarında bazı usülsüzlüklerin yaşandığını kaydeden Ergene Belediye Meclisi Ak parti grubu sözcüsü Selçuk Gündoğan; “Şurada bazı reklam panoları var 30 Mart seçimleri öncesinde kaldırım üstündeydi, seçimlerden bir süre sonra, bu panolar kaldırıma tel çekilerek orada bulunan arsa içine alındı, biz bunu önerge ile Ergene Belediye Başkanına sorduk” dedi.

KİMİN BU PANOLAR

Ergene Belediye Meclisi Ak parti grubu sözcüsü Selçuk Gündoğan; “Bu reklam panolarından para alıyor musunuz? Reklam vergisi alıyor musunuz? Ya da bu panoları kim kiralıyor? Belediye mi kiralıyor? Yoksa arsa sahibi Bora bey mi kiralıyor? diye sorduk” dedi.

PANOLARDA SİYASET YAPTILAR

Ergene Belediye Meclisi Ak parti grubu sözcüsü Selçuk Gündoğan; “Bu panolar belediyemize ait dediler, peki seçim yasakları olmasına rağmen bu panolar CHP aday adayları ile süslendi. Bizde istedik ama bize bu panolar verilmedi” diye konuştu.

BELEDİYE PANOLARINA BELEDİYE PARA ÖDÜYOR

Ergene’nin Çorlu girişindeki reklam panolarının Belediyeye ait olduğu halde Belediye bütçesinden para ödendiğini tespit ettiklerini kaydeden Ergene Belediye Meclisi Ak Parti grubu sözcüsü Selçuk Gündoğan; “Bu panolar kimin bizde çözmeye çalışıyoruz. Rasim başkan panolar belediyenin diyor, ama belediye bütçesinde bu panolar için reklam gideri harcaması yapılıyor bu nasıl iş” dedi.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Ergene Belediyesinde yaşanan usülsüzlükler hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını kaydeden Ergene Belediye Meclisi Ak parti grubu sözcüsü Selçuk Gündoğan; “Özellikle 2 konu hakkında önümüzdeki hafta içinde Cumhuriyet savcılığına giderek suç duyurusunda bulunacağız, biz bu güne kadar bekledik bütün argümanlarımızı hazırladık, bu noktadan sonra Cumhuriyet Başsavcılığına gideceğiz, Yeşiltepe’de verilen imar ve tabela konuları hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

ergene-ak-parti-suc-duyurusu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergene Belediyesine Suç Duyurusunda Bulunacağız
Takip Et

Bizi Takip Edin