Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ergene Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sümeyya Temelci Oldu

Ergene Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sümeyya Temelci Oldu
08 Mart 2023 - 20:58

Ergene’de kriz haline gelen Kadın Kolları Başkanlığı Sümeyya Temelci ’ye emanet edildi. Çorlu doğumlu olana Temelci, Ak Parti’de 13 yılı aşkın süredir siyaset yapmaktadır. 2019 seçimlerinde Ergene İlçe Başkan Adayları arasında Ankara’da da yer alan Temelci, yeni dönemde Ergene İlçesi’nde kadın kollarını dizayn etmek için atanmıştır. Gazete Çorlu Genel Yayın Yönetmeni olarakta görev almaktadır.

Sümeyya Temelci Kimdir?

Sümeyya Temelci 1981 Çorlu doğumlu olup, ortaokul eğitimini Çorlu İmam Hatip’te, Lise eğitimini Çorlu Anadolu kız meslek lisesi tekstil bölümünde tamamlamış, evli ve iki çocuk annesidir.
Çorlu merkezli olan bölgesel anlamda güçlü İnternet Portali Gazete Çorlu’da Genel Yayın Yönetmenliği görevini yapmaktadır.

2011 yılında Ak parti Çorlu ilçe kadın kolları teşkilatında aktif siyasete başlayıp, mahalle koordinatörlüğü, köylerin koordinatörlüğü, ekonomik işler birim başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir.
2013 yılında siyaset akademisi derslerine katılarak belgesini almıştır.

2015 yılında Ak Parti Tekirdağ il kadın kolları sivil toplum ve halkla ilişkiler başkanı olarak 2 yıl boyunca görev yapmıştır.

2019 yılında Ergene İlçe Başkan adayı olarak Ankara ‘da yer almış olup daha sonra Ergene İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak aktif siyasetine devam etmiştir.

2022 yılının Ağustos ayında Tekirdağ il kadın kolları yönetimine giren Temelci, Çorlu koordinatörlüğü ve teşkilat başkan yardımcılığı görevlerini başarılı bir şekilde sürdürmüştür.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli