1. Haberler
  2. Ergene Haber
  3. Ergene Belediyesi 6 Ayda 6 Proje Bitirdi

Ergene Belediyesi 6 Ayda 6 Proje Bitirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılının ilk günlerinde Ergene ilçemize 6 ayda 6 yeni proje kazandıracağız diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel sözünü tuttu ve Sevgi Kenti Ergene İlçesine 6 ayda 6 dev proje kazandırarak büyük bir başarının altına imza attı.

PROJE 1: ERGENE ATATÜRK EVİ

Ocak ayında Türkiye’deki en farklı ve en özel Atatürk Evi ve Müzesinin açılışını yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Trakya bölgesinde Kırklareli ve Çorlu’dan sonra üçüncü Atatürk Evi ve Müzesini Ergene ilçesine kazandırmış oldu. Başkan Yüksel’in ilçeye kazandırmış olduğu bu büyük projesine sadece Tekirdağ’dan değil Türkiye’nin farklı il ve ilçelerinden akın akın ziyaretçiler geliyor. Misafirler yapmış oldukları ziyaretlerinin ardından büyük bir mutluluk içinde Ergene Belediyesi Atatürk Evi ve Müzesinden ayrılıyor.

PROJE 2: GÖL RESTORANT

Ocak ayının ardından Başkan Yüksel Şubat ayında Erene Belediyesi Göl Restoran’ın açılışını gerçekleştirdi. Ergene Belediyesinin her sene geleneksel hale getirerek düzenlemiş olduğu 14 Şubat Toplu Nikah Şölenini de bu büyük projenin açılışında yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene ilçesine muhteşem bir sosyal tesis kazandırdı. Üst katı restoran olan projenin alt katında 500 kişilik büyük bir düğün salonu var. Sabah kahvaltısı, öğlen yemekleri, toplantı ve davet yemeklerinin yanı sıra Ergene Belediyesi Göl Restoranda hafta sonları canlı müzik eşliğinde davetliler yemeklerini yiyor. Bu büyük projede sadece Ergeneye değil tüm Trakya’ya hitap ediyor. Kısa sürede Ergene Belediyesi Göl Restoran Trakya’nın cazibe merkezi haline geldi.

PROJE 3: SEYİT ONBAŞI PARKI VE KİTAP KAFE

Ocak ve Şubat aylarının ardından Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 18 Mart Çanakkale Zaferimizin yaşandığı günde Çanakkale Zaferimizin kahramanlarından biri olan Seyit Onbaşı’nın adının yaşatılacağı parkı Ergene halkının hizmetine sundu. İnsan odaklı hizmet anlayışıyla söz verdiği kalıcı eserlerini bir bir Ergene’ye kazandıran Başkan Yüksel bu güzel projenin içine birde gençler için kitap kafe ekledi. Ergene Belediyesi Seyit Onbaşı Park ve Kitap Kafenin açılışını yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ulu Önderimiz Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün söylemiş olduğu “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” sözünü kendimize ilke edinerek Ergene’ye Ergene’de yaşayan halkımıza her zaman en iyi hizmet ve yatırımları yapmak için çok çalışıyor ve çalışmaya devam edeceğiz.

PROJE 4: ESENLER DÜĞÜN SALONU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının yaşandığı bu özel günde de Başkan Yüksel Esenler mahalle halkına sözünü vermiş olduğu Esenler Çok Amaçlı Düğün Salonunu açılışını gerçekleştirdi. Mübarek Ramazan ayına denk gelen bu büyük projenin açılışının yapılmasının ardından vatandaşlar okunan ezanın ardından hep birlikte salonda kendileri için hazırlanan iftar sofralarında iftarlarını açtı. Ergene’de Pınarbaşı, Misinli ve Kırkgöz mahallelerinin arından bir yeni düğün salonunu Esenler mahallesine kazandıran Başkan Yüksel düğün salonu olmayan tüm mahallelere bu büyük projelerden yapacaklarını belirtti.

PROJE 5: VAKIFLAR 19 MAYIS STADYUMU

Sporun ve sporcunun en büyük destekçisi olan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında da Ergene’de Vakıflar 19 Mayıs Stadyumunun açılışını gerçekleştirdi. Muhteşem bir futbol sahasını Ergene’de vatandaşların ve özelliklede gençlerin hizmetine sunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel bu yeni stadyumda Ergene ilçemizdeki spor kulüplerinin başarılarına şahitlik yapacağız, birçok kulübümüzde şampiyonluk kupalarını burada kaldıracağını belirtti.

PROJE 6: ÖMER ŞAKAR PARKI

Mayıs ayının ardından Haziran ayında da Ulaş’ın belediye olduğu dönemde kurucu Belediye Başkanı olan Ömer Şakar’ın isminin verildiği parkı açan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Sevgi Kenti Ergene ilçesine yep yeni parklar ve yeşil alanlar kazandırmaya devam edeceklerini belirtti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergene Belediyesi 6 Ayda 6 Proje Bitirdi
Yorum Yap
Takip Et
Bizi Takip Edin