Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Enver Salihoğlu ‘Ergene çok güzel bir ilçe olacak’

Enver Salihoğlu ‘Ergene çok güzel bir ilçe olacak’
29 Haziran 2015 - 19:23

Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, Ergene halkının rahat bir şekilde yaşanması ve refaha ulaşması için yeni projelerin geleceğini ve en kısa zamanda uygalanacağını belirtti.

Ergene Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen okuma yazma kursunu başarı ile tamamlayanlar için düzenlenen sertifika töreninde basın mehsupları ile bir araya gelerek sorularını yanıtlayan Tekirdağ Valisi Enver salihoğlu, Ergene Nehri’nin temizleneceği ve alt yapı çalışmalarındaki sürecinin daha da hızlanacağının bilgisini verdi.

ERGENE NEHRİ TEMİZLENECEK

Salihoğlu, “Tekirdağ’da yeni kurulan ilçemiz olan Ergene’nin alt yapı çalışmalarına hızlı bir şekilde başlanması için gerekli çalışmaları yapacağız. Derin Deşarj Projesi de şuan hızlanmış durumda. Çok yakında Ergene için tüm projelerimizi hataya geçireceğiz” dedi. Çorlu Eski Devlet Hastanesi’nin yıkımı ile ilgili kararların uygulanması gerektiğini ifade den Salihoğlu konuşmasına şöyle devam etti ” Hastanenin yıkımı ile ilgili ihalelerin belediyemiz tarafından bir an önce yapılması gerekli. Bizim için sorun sadece vatandaşın sağlığı. Bunu da Çorlu’da kurulan hastanemizle sağlıyoruz” dedi.

PROJELERİMİZ HAZIR

Salihoğlu, “Yakın zamanda da Ergene Kaymakamlığı’mızın yeni binası için başlatılan proje çalışmaları tamamlandı. Bunu da kısa süre içerisinde basınla paylaşacağız. Bununla birlikte de okul binaları için çalışmalarını başlattık. Ergene’ye daha fazla okul kazandıracağız. Tüm yatırımlarımızı Ergene’ye yaptıracağız. Tüm sanayi ve OSB burada. İnşallah Ergene çok güzel bir ilçe olacak” dedi.

enver-salihoglu-ergene-cok-guzel-ilce-olacak

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli