Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Beren Bebek Çocuk Akademisinde Eğitim Devam Ediyor

Ergene Belediyesinin yapmış olduğu en büyük hizmetlerinden biri olan Beren Bebek Çocuk Akademisi yaz tatilinde ara vermeden çocuklarımıza eğitim vermeye devam ediyor.

Beren Bebek Çocuk Akademisinde Eğitim Devam Ediyor
04 Temmuz 2019 - 15:09

Geçtiğimiz 8 Temmuz 2018 günü Uzunköprü-Halkalı seferini yaptığı sırada Çorlu’nun Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak devrilen trende hayatını kaybeden 25 kişiden en küçüğü olan ve henüz 6 aylıkken annesi ile birlikte hayatını kaybeden Beren bebeğin anısını yaşatmak üzere Ergene Belediyesi tarafından hizmete açılan Beren Bebek Çocuk Akademimiz yaz tatili olmasına rağmen kapılarını kapatmayarak eğitimine kaldığı yerden devam ediyor.

Yeşiltepe Mahallesi Şehit İdris Özgür Caddesi’nde bulunan binasında Ergene’deki ailelerin çocuklarına hizmet veren Beren Bebek Çocuk Akademisinde sabah 07.00 ile akşam 17.30 saatleri arasında öğretmenler çocuklarımızla birlikte çeşitli eğitici aktivitelerde bulunurken, sabah, öğlen ve ikindi saatlerinde yine öğretmenlerimiz çocuklarımızın beslenmesi ile de yakından ilgileniyor.

Sömestr tatilinde de Ergene’de çalışan annelerimizin gönül rahatlığıyla çocuklarını Beren Bebek Çocuk Akademisine bırakabildiklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene’de söz verdiğimiz gibi dinlenmemek üzere çalışmaya, hizmet vermeye devam ediyoruz, yaz tatilinde olmamıza rağmen Ergenemizde bulunan Beren Bebek Çocuk Akademimiz eğitimine ara vermedi. Her şey geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için. Beren Bebek Çocuk Akademimizde 25-65 aylık farklı yaş grupları bulunurken, öğretmenlerimiz çocuklarımıza  İngilizce, sosyal aktiviteler, yaratıcı dans – yaratıcı drama, doğa eğitimi, sanat çalışmaları, müzik eğitimi ve beden perküsyonu ve kodlama eğitimleri veriyor” dedi.

Başkan Yüksel ilerleyen dönemlerde bu projeden diğer mahallelere de yapılacağını belirterek, “Hizmet kervanı Ergene’de katlanarak devam edecek” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli