Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Zabıta’dan İşgallere Karşı Denetim

Zabıta’dan İşgallere Karşı Denetim
Samet Ayan( sametayan@gazetecorlu.com )
03 Ekim 2019 - 7:30

Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Cumhuriyet Caddesi ve Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde yol ve kaldırım işgallerine karşı esnafa yönelik denetim ve bilgilendirme  yaptı.

Son zamanlarda Kırklareli ilinde yaşayan vatandaşların yol işgali yapan esnaf ve seyyar satıcılar hakkında şikayetlerinin  artması üzerine zabıta ekipleri mevzuata aykırı uygulamalar hakkında denetim yaparak esnaf ve seyyar satıcıları  bilgilendirdi.

Zabıta ekipleri, yayalar ve engelli vatandaşların hakkı olan kaldırımların iş yerleri ve seyyar satıcılar tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek için esnaf ve seyyar satıcıları tek tek gezerek bilgilendirdi.

Kaldırımlara ticari mallarının yanı sıra reklam tabelaları ve çeşitli görüntü kirliliğine yol açan malzeme koyan esnaflar tek tek uyarıldı.

Ekipler, uyarılara rağmen kaldırımları işgal eden esnaflara cezai işlem uygulanacağının da bilgisini verdi.
Kaldırım ve yol işgali konusunda hassasiyetini dile getiren Kırklareli Belediye Başkanı Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu, vatandaşların daha huzurlu ve mutlu bir Kırklareli’de yaşamalarını istediğini ve hiç kimsenin herhangi bir mağduriyet yaşamaması için bu tür denetimleri önemsediklerini söyledi.

Belediye Başkanı Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu ayrıca denetimlerin aralıksız devam edeceğini sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli