Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Yeni çevre yolu yapım çalışmaları sürüyor

Yeni çevre yolu yapım çalışmaları sürüyor
21 Eylül 2015 - 20:46

Karayolları tarafından Çorlu-Ergene D-100 yolu üzerinde yapımı süren köprü inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Çorlunun yeni çevre yolu olarak adlandırılan bu noktaya 3 adet köprü ve 1 adet viyadük yapılacak.

Karatepe Mevkiinden Ergene İlçesine bağlanması planlanan çevre yolu yaklaşık 10 km’lik bağlantı yolu olarak projelendirilen iş bünyesinde, yol üstyapısında 127.000 ton bitümlü sıcak karışım, 75.000 ton plentmiks alt temel, 97.000 ton plentmiks temel, toprak işlerinde 1.300.000 m3 kazı, 700.000 m3 dolgu ve güzergah geçişinde projelendirilen 3 adet köprü 1 adet viyadük imalatları ile Ergene ve Karatepe bölgesindeki bağlantı geçişlerini sağlayan kavşak düzenlemeleri yapılacak.

10 KM’LİK GÜZERGAH

Yapılacak olan bağlantı yolunun tamamlanması ile Edirne istikametinden gelen sürücüler, Çorlu’da trafik yoğunluğunu arttırmadan 10 km’lik güzergahı kullanarak Karatepe mevkiinden Tekirdağ yoluna bağlanabilecek. Trafik akışını rahatlatacak olan bu proje için köprü ve viyadük çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Çorlu’nun yeni çevre yolu olarak adlandırılan bu noktaya 3 adet köprü ve 1 adet viyadük  yapılacak.

karatepe-ergene-cevre-yolu-yapiliyor

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli