Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Velimeşe Mahallesinde dere ıslah çalışması sürüyor

Velimeşe Mahallesinde dere ıslah çalışması sürüyor
07 Ağustos 2015 - 1:09

Ergene Belediyesi tarafından Velimeşe Mahallesinde dere ıslah çalışmaları başlatıldı.

Velimeşe Mahallesi Dedebal Caddesi güzergahında bulunan dere yatağında başlatılan dere ıslah ve temizlik çalışmaları son sürat devam ediyor.

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri dere yatağında kendiliğinden yetişen yabani otlar ile yaşanan çevre sorunlarının çözülmesi için dere alanındaki çöplerin ve diğer malzemelerin temizleme çalışmalarına başladı. Ekipler tarafından Karamehmet Mahallesi Boncuk Deresi mevkiinde gerçekleştirilen ıslah çalışmalarının diğer ayağı olan Velimeşe Mahallesindeki dere ıslah çalışmalarının da kısa sürede tamamlanacağı bilgisi kaydedildi.

MODERN BİR YAPIYA KAVUŞACAK

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamada bulunan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; ‘Dere yatağı temizleme çalışmalarımız Karamehmet Boncuk Deresi mevkiinde başlayarak ilçenin ihtiyaç duyulan bölgelerinde devam etmektedir. Son olarak Velimeşe Mahallesi, Dedebal caddesi güzergahında bulunan dere yatağının ıslah çalışmalarını yapılmaktadır Çalışmalar çerçevesinde dere yatakları içerisinde birikmiş olan atık çöplerin ve diğer malzemelerin çıkarılarak kötü görüntünün oluşumu engellenecektir. Bu anlayıştan hareketle Ergene İlçesinin daha yaşanabilir modern bir yapıya kavuşmasını sağlamak ve ilçe sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışmalarımız devam edecektir’ ifadelerine yer verdi.

velimese-dere-islah-calismalari

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli