Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Vali BİLGİN’den Evrensekiz Beldesine ASM Müjdesi

Vali BİLGİN’den Evrensekiz Beldesine ASM Müjdesi
Samet Ayan( sametayan@gazetecorlu.com )
22 Ağustos 2019 - 14:08

Lüleburgaz İlçemize bağlı Evrensekiz Beldemize 750 bin TL maliyetle Aile Sağlığı Merkezi yapılacak.

Evrensekiz Beldesinde vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunulan Aile Hekimliğinin, fiziki şartların Aile Sağlığı Merkezine uygun olmaması ve 2 katta asansörsüz bir binada hizmet vermesi nedeniyle yeni hizmet binası yapımı ihtiyacı ortaya çıkmasıyla birlikte Aile Sağlığı Merkezi yapılması kararı alındı.

Valimiz Sayın Osman BİLGİN yaptığı açıklamada, Evrensekiz Beldesine yeni yapılacak olan Aile Sağlığı Merkezi için ihale aşamasının tamamlandığını ifade ederek;

“Uygulama projesi İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yaptırılan Aile Sağlığı Merkezi Binasında; 2 adet Muayene Odası,1 adet Tıbbi Müdahale Odası, 1 adet Laboratuvar, 1 adet Gebe İzlem ve Aile Planlama Odası, 1 adet Aşı ve Bebek Çocuk İzlem Odası, 1 adet Emzirme Odası, 1 adet Kat Ofisi planlanmıştır.Binanın tamamlanması akabinde vatandaşlarımıza Sağlık Bakanlığı kalite standartlarına uygun ve modern fiziki koşullarda sağlık hizmeti sunulacaktır.

Evrensekiz Beldesi, Gündoğu Mahallesi, 290 ada 5 parselde yapılması planlanan Aile Sağlığı Merkezinin yılsonuna kadar vatandaşlarımızın hizmetine açmayı hedefliyoruz”dedi.

Vali BİLGİN yaptığı açıklamada yeni yapılacak olan Evrensekiz Aile Sağlığı Merkezi’nin, Ülkemize, İlimize, İlçemize, Beldemize hayırlı olmasını temenni edererek başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin KOCA’ya, Milletvekili Selahattin MİNSOLMAZ’a, emeği ve katkısı olanlara şükranlarını sundu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli