Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Vali Aziz Yıldırım’ın Katılımıyla 17 Ağustos Depremi Anma Programı Gerçekleştirildi

Vali Aziz Yıldırım’ın Katılımıyla 17 Ağustos Depremi Anma Programı Gerçekleştirildi
Samet Ayan( sametayan@gazetecorlu.com )
20 Ağustos 2019 - 19:07

Süleymanpaşa Sahil Dolgu Alanında birçok kurum ve derneğin ortaklaşa düzenlediği anma programına, 17 Ağustos 1999’da yaşanan depremde hayatını kaybedenler ve şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlandı.

Açılış Konuşmasını yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ’ın deprem riski olan bir şehir olduğunu aktararak, belediye olarak sürekli toplantılar ve bilgilendirmeler yaptıklarını dile getirdi.

Programda konuşan Vali Aziz Yıldırım, deprem bilincinin oluşturulmasının önemine değinerek, “Marmara Depremi’nin, Türk milletinin yaşadığı acı felaketlerden birisi olduğunu ve deprem gerçeğine karşı herkesin hazırlıklı olması gerektiğini söyledi”

Vali Yıldırım konuşmasına, “17 Ağustos 1999 yaşanan depremde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum.” diyerek son verdi.

Ardından Vali Yıldırım ve protokol üyeleri; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü Deniz Polisi Ekipleri, Tekirdağ AFAD İl Müdürlüğü, Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü, UMKO, AKUT, KIZILAY ve Türk Hava Kurumu tarafından düzenlenen stantları dolaşarak yetkililerden bilgi aldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli