Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ulaş hizmet binasında TESKİ çalıştay toplantısı yapıldı

Ulaş hizmet binasında TESKİ çalıştay toplantısı yapıldı
16 Aralık 2016 - 14:08

Ergene’de Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (TESKİ) faaliyetlerinin konuşulduğu toplantı Ulaş Hizmet Binasında yapıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, Belediye Başkan Yardımcısı, Büyükşehir Fen İşleri Daire Başkanları, Meclis Üyeleri ve  Mahalle Muhtarları katılımları ile yapılan bu toplantıda öncelikle Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlamış oldu.

Büyük şehir belediyesi başkanı Kadir Albayrak açılış konuşmasında ‘ Beşiktaş’ta güvenlik güçlerine güvenlik güçlerine karşı yapılan bombalı terör saldırısını bir kez daha kınayarak, Türkiye’de uzun yıllardan beri terör olayları yaşanıyor. Allah’tan dileğim terör belasının son bulması ve ülkemizin mutlu insanların yaşadığı bir ülke haline gelmesidir. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum’ ifadelerini kullandı.

Albayrak devamında ise ‘ Çalıştayımızın başarılı geçmesini diliyorum; Ergenenin mutluluğu için ve Ergene’nin geleceği için gerçekleştirdiğimiz hizmetlerle birlikte yaptığımız toplantı programlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunmayı hedefledik.  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi  ve TESKİ’nin Ergene İlçesi ile ilgili projeleri hayata geçirdiğini ve yapılacak olan çalışmalara vatandaşların duyarlılık göstermesi gerekmektedir. Çalışmaların sonucunda istenilen hedefe birlikte daha kolay ulaşılacaktır.  Vatandaş odaklı çalışmalarından dolayı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e teşekkürlerimi sunarken; ilçe belediyemizin yetemediği durumlarda desteğimizi büyükşehir olarak sağlamaya devam edeceğiz’

Ardından konuşmayı alan Ergene Belediye başkanı Rasim Yüksel sözlerine böyle devam etti ‘ Belediye Başkanlığı olarak ilçemiz genelindeki faaliyetleri imkânlarımız ölçüsünde karşılamaya devam ediyoruz. Bizler asıl hedefimiz  olan projelerimizi  hayata geçirme gayretindeyiz. Alt yapı çalışmalarımız ilçemizde yoğun bir şekilde devam ederken, üst yapı çalışmalarımızın planları da şimdiden hazır şekilde beklemektedir. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından belirlediğimiz program dâhilinde üst yapı çalışmalarımızın startı verilecektir. Muhtarlarımızdan ricam mahalle sakinlerinin yaşadığı sorunları bu çalıştay toplantısında açıkça ifade etmeleridir. Mahalle muhtarlarımızdan açıkça, çekinmeden her şeyi konuşmalarını istiyorum. Sizin isteğiniz gibi Ergene Belediyesi olarak bizimde isteğimiz biran önce yaşanan sorunların çözüme kavuşturulmasıdır. Toplantının ve alınan kararların ilçemize hayırlı olmasını diliyorum’

TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa’nın katıldığı toplantıda Ergene İlçesindeki çalışmaları değerlendiriyorken aynı zamanda devam eden çalışmalar hakkında mahalle muhtarlarına kapsamlı bilgileri iletti.

Toplantının ilerleyen saatlerinde BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE TESKİ ile çalışmalarının nasıl koordineli bir şekilde gerçekleştirebileceği bilgi alışverişi yapıldığı toplantı soru ve cevap olarak devam etti. Sonrada toplantı sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli