Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN KEŞAN BELEDİYESİ’NE HİBE ÇÖP KAMYONU

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 22 Haziran 2019 Cumartesi günü, Keşan Belediyesi’ne Türkiye Belediyeler Birliği’nden hibe edilen çöp kamyonu ve geçtiğimiz günlerde yanan çöp kamyonlarıyla ilgili açıklama yaptı.

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDEN KEŞAN BELEDİYESİ’NE HİBE ÇÖP KAMYONU
24 Haziran 2019 - 15:15

Açıklamaya; Keşan Belediye Başkan yardımcıları; Nuran Uslu ve Erhan Başaran, Belediye Meclis üyeleri; Şafak Uslu, Sema Kılıç, Müslim Çekiç ve Tarık Uysal, Temizlik İşleri Müdürü Yasin Paçaman, Muhtarlık İşleri Müdürü Mücahit Erdoğan ve ilgili personel katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve saat 14.00 sıralarında başlayan açıklamada Başkan Helvacıoğlu, hibe edilen ve yanan çöp kamyonunun önünde bilgilendirmelerde bulundu.

Keşan Belediyesi’ne ait 2 adet çöp kamyonunun son 1 ayda yandığını belirten Başkan Helvacıoğlu, “Bu 2 çöp kamyonu hizmet binamıza ait kademe alanında maalesef ki yandı.  Ne yazık ki bu alanda bulunan kamera kör noktayı gösteriyormuş ve onun da kayıtlarının silindiği Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından bize iletildi. Konu adli mercilere havale edildi ve takip ediliyor. Biz de Keşan Belediyesi olarak bu durumu yakından takip edeceğiz. Kötü düşünmek istemiyor ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yandı mı yakıldı mı düşüncelerini kafamızdan çıkardık, işimize bakıyoruz. Yanan aracı ortada bir tatsızlık olduğu için buraya getirdik, bugün de alandan kaldıracağız. Yanan çöp kamyonları nedeniyle 1 milyon TL’lik zarara uğradık. Bu yapılan davranışı sadece belediyeye değil Keşan’a yapılan zarar olarak değerlendiriyoruz. Toplamda yananlar hariç 10 adet çöp kamyonuz var ve bunlardan bazıları sahillerimizde hizmet veriyor.” dedi.

Yanan araçlar sonrası Türkiye Belediyeler Birliği’nden hibe şeklinde 1 adet çöp kamyonunun Keşan Belediyesi’ne verildiğini ifade eden Başkan Mustafa Helvacıoğlu, “Bu aracın Keşan’a gelmesinde büyük emekleri olan Edirne Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal ve Belediyeler Birliği Başkanımız aynı zamanda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’e, ilçe başkanlarıma çok teşekkür ediyoruz. Aracımız 21 Haziran 2019 Cuma günü bize teslim edildi. Hafta başından itibaren de aracımız hizmete başlayacak.” şeklinde konuştu.

Başkan Helvacıoğlu,  Keşan ve bölge halkının refahı için karşılaştıkları sorunlara en hızlı ve etkili şekilde çözümler üretmek için Meclis üyeleri ve ekibiyle birlikte çalışmalarını sürdüreceklerine dikkat çekti.

Keşan Belediyesi’ne hafta başından itibaren kiralık olarak 2 adet daha çöp kamyonu geleceğini belirten Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Hizmetin aksamaması için bu 2 araç bizim çok işimize yarayacak. Ayrıca 230 adet çöp konteynerinin ihalesini yaptık, temmuz başında malzemeler bize teslim edilecek. 300 adet çöp kovası da alacağız, bunun da ihalesi hazırlanıyor. Temizlik ve çöp toplanması konusunda çevre dostu belediye olma yolunda hızlı adımlar atıyoruz. Erikli, Yayla, Mecidiye ile İzzetiye ve Paşayiğit mahalleleri bizde. Keşan merkezinde de hizmetlerimiz sürüyor

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli