Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Trakya Kuzey Makedonya Göçmenleri Piknikte Buluştu

Trakya Kuzey Makedonya Göçmenleri Piknikte Buluştu
03 Temmuz 2023 - 15:52

Trakya Kuzey Makedonya Göçmenleri Derneği tarafından Ergene İlçesi Ulaş Çamlık alanında düzenlenen piknik şenliği renkli görüntülere sahne oldu. Grup Svadbanın sahne aldığı etkinliğe yöresel kıyafetler ile katılan Kuzey Makedonya göçmenleri ilgi odağı oldu. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yükselin yanı sıra Çorlu Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel, AK Parti İl Başkanı Ali Gümüş, İYİ Parti İl Başkanı Gökhan Metiner, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli programa katılım sağladı.

Dernek Başkanı Hasan Şen davetlilere hitaben gerçekleştirdiği konuşmasında 13 yıldan beri faaliyetlerine devam eden Trakya Kuzey Makedonya Göçmenleri Derneğinin güçlenerek yoluna devam etmesini arzuladıklarını belirtti. Çorlu ve Ergene ilçelerine Kuzey Makedonya`dan göçlerin 1990 yıllara dayandığını ifade eden Şen; “Dernek üyelerimizin ailelerinin bir tarafı burada yaşıyor olsa da diğer tarafları Kuzey Makedonya bölgesinde yaşamaya devam ediyor. Bugün bir cenazemiz yada düğünümüz olduğunda derneğimizin daha kurumsal sorunları oluyor. Pasaport ve vize ile ilgili aşılması gereken veya sürecin hızlandırılmasına yönelik beklentiler olabiliyor. Bu sebeple derneğimizin önemi olduğunu düşünüyorum. Birlik ve beraberliğimizle sesimizi daha çok duyuracağız” dedi. Başkan Hasan Şen konuşmasının sonunda emeklerinden dolayı tüm dernek yönetimine ve sponsor firmalara teşekkürlerini iletirken; “Bizleri kırmayıp katılım sağlayan herkese şahsım, yönetimim ve üyelerimiz adına en kalbi selam ve sevgilerimi iletiyorum” dedi.

Düzenlenen piknik şenliğinin devamımda dernek başkanı Hasan Şen ve yönetim kurulu üyelerince protokol üyelerine plaket takdim edildi. Vatandaşların yoğun katılım gösterdiği piknik şenliği yöresel şarkılar ve eğlencelerle gün boyu devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli