Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

‘Temiz Çevrem’ Projesi başladı

‘Temiz Çevrem’ Projesi başladı
10 Mayıs 2015 - 10:01

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından 1- 7 Mayıs tarihleri arasında başlatılan ‘ Temiz Çevrem’ kampanyası kapsamında Ergene Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Sağlık Mahallesi mevkiindeki dere yanında temizlik seferberliği başladı.

VATANDAŞLAR DA KATILDI

Kampanya kapsamında ülke çapında park ve bahçe gibi ortak kullanım alanlarında belediyelerin rutin faaliyetleri haricinde halkında desteğiyle temizlik seferberliğinin çalışmaları başlatıldı. ‘ Temiz Çevrem’ projesi kapsamında Sağlık Mahallesi’nde başlatılan temizlik seferberliğine Ergene Belediye Başkan Yardımcısı Menderes Yıldız, Ergene Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Nihal İşbilen ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra belediye temizlik işleri müdürlüğü personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Daha yaşanabilir Ergene’nin oluşmasında bu tür projelerin önemli olduğunu ifade eden Başkan Yardımcısı Menderes Yıldız, “Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak ‘ Temiz Çevrem’ projesine de destek vererek, ilçemizin bu anlamlı projelerle birlikte daha yaşanabilir ilçe konumuna geleceğine inanıyorum. Toplumsal anlamda temiz çevrenin önemli olduğu bilincini vatandaşlar arasında yaygınlaştırılması adına bu tür projelerin devam etmesini diliyorum. Temiz Çevrem projesine destek veren tüm katılımcılara teşekkür ediyorum’ ifadelerine yer verdi.

ergene-temiz-cevrem-projesi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli