Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

TEK KELİMEYLE PESPAYELİK.

TEK KELİMEYLE PESPAYELİK.
22 Haziran 2019 - 0:13

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Süleymanpaşa ilçe müftüsü Ayhan Okur’un, sosyal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisi aleyhine söylemler kullanması ve iftiralar atmasına ilişkin bir açıklama yaptı. Yüceer açıklamasında “Müftü Ayhan Okur’un CHP için sarf ettiği Yahudi şapkasını yasa zoruyla Türklere dayatıp takmayanları hapseden CHP. Ayyıldızlı al bayrağımızı kaldırıp kurtbaşlı mavi bayrak getirilmesini öneren CHP. Hitler’den kaçıp bize sığınan 100 bini aşkın Yahudi’ye vatandaşlık veren CHP. Azeri kardeşlerimizi Ruslara teslim edip katledilmelerini izleyen CHP. Osmanlı’dan Selçuklu’ya kadar atalarımıza söven CHP” söylemleri dini siyasete alet etmenin en son ve en çirkin örneklerinden birisidir. Bir ilçe müftüsü kendi işini gücünü bırakmış siyaset yapıyor, açıkça taraf tutuyor, iftiralar atıyor, nefret söylemleri kullanıyor. Bu dinbazlıktır. Pespayeliktir.” dedi.

MÜFTÜ KARALAMA KAMPANYASININ VE YALANLARIN ORTAĞI OLMUŞTUR

Süleymanpaşa ilçe müftüsü Ayhan Okur’un sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla, adeta İstanbul’da yapılan yerel seçim sürecinde CHP’ye ve Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na yönelik karalama kampanyasının Süleymanpaşa şubesi gibi davrandığına dikkat çeken Yüceer, “Ayhan Okur siyaset yapmak istiyorsa buyursun yapsın ama ilçe müftüsü ünvanını ve sıfatını taşıdığı sürece ona uygun davranmak zorundadır. Buna uygun davranacak terbiyeden yoksunsa istifa etme basiretini göstermelidir” dedi.

İKTİDARI ARKALARINA ALDIKLARI İÇİN YASALARI ÇİĞNEMEKTEN ÇEKİNMİYORLAR

Cumhuriyet’in temel ilkelerinden olan laikliğin böyle pespayeliklerin önüne geçilmesi için hayata geçirildiğini ifade eden Yüceer, “Süleymanpaşa Müftülüğü sıfatını hak etmeden taşıyan Ayhan Okur gibi kimseler, iktidarı arkalarına aldıkları için yasaları ve Anayasamızda yazılı olan laiklik ilkesini bile çiğnemekte bir sakınca görmüyorlar. Nefret söylemi kullanmaktan çekinmiyorlar” dedi.

İFTİRA VE YALAN EN BÜYÜK GÜNAHLARDANDIR

Böylesi söylemlerin din ile ilgisinin olmadığını belirten Yüceer, “anlaşılan müftü Ayhan Okur’un da din ile diyanet ile ilgisi yok. Çünkü dinimizde iftira ve yalan en büyük günahlardandır. Ama Ayhan Okur’un derdi din veya inanç değil. Onun derdi birilerine şirin gözükmek. Ne yazık ki, iktidarın politikaları yüzünden ülkemizde binlerce Ayhan Okur gibi kendini bilmez dinbaz kamu görevlisi olarak çalışıyor” dedi.

YASAL HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ. DERHAL GÖREVİNDEN ALINMALIDIR

Çıkarı için dini kullananların bu ülkeye en büyük kötülüğü yaptığını vurgulayan Yüceer, “balık baştan kokar. İktidarın kokuşmuş politikaları, dini istismar etmesi hepimizin malumudur. Müftü Ayhan Okur da görevini yerine getirmektense bunun bir parçası olmayı tercih etmiştir. Bu iftiraları, yalanları ve nefret söylemleri için suç duyurusunda bulunacağız. Böyle iftiralar atacak denli pervasızca davranan birinin istifa edecek kadar onuru olduğunu sanmıyorum. Eğer Anayasa’da yazılı kurallar geçerliyse derhal görevinden alınmalıdır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli