Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu

TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu
27 Ocak 2023 - 15:30

TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu protokolü, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet SARIKURT ile TED Çorlu Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat DAYANIKLI arasında 21 Aralık Çarşamba günü TED Çorlu Kolejinin seminer salonunda imzalanmıştı.

TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu için 26 Ocak’ta Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, TED Çorlu Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Dayanıklı, yönetim kurulu üyeleri, okul aile birliği başkanı ve üyeleri, öğrenciler, öğretmenler, veliler ve TED çalışanları ile birlikte fidan dikimi gerçekleştirildi.

Doğa dostu bireyler olarak yetişen öğrenciler, TED Çorlu Koleji Sağlıklı Yaşam Korusu’nun ilk fidanlarını kendi elleriyle diktiler. Soğuk havaya rağmen oldukça kalabalık olarak gerçekleşen törende fidan dikmenin mutluluğu çocukların gözlerinden okunuyordu. İlk etapta toplam 253 adet fidan dikimi gerçekleştirildi.

Koru tamamlandığında yemyeşil alanda, kuş cıvıltılarıyla birlikte yürüyüp koşulabilecek, doğal malzemelerden oluşan spor ekipmanları ile egzersiz yapılabilecek, evcil hayvanları rahatça gezdirilebilecek, tüm Çorlu halkına hitap eden ve doğanın tüm renklerinin kusursuz bir uyumla harmanlanacağı bir cennet yaratılacak.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli