Rasim Yüksel: ‘2015 Yılı Ergene’ye yatırım yılı Olacak’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 2015 yılında Ergene İlçesi için yapılması planlanan projeleri anlattı.

ENGELLİ PARKI YAPACAĞIZ

Başkan Yüksel; “Mülkler devletin,hazinenin, mülk senin olunca çok rahat projeni yapıp ihaleye çıkıp başlarsın. Fakat mülkler bizim olmadığı için bu da zaman kaybına yol açıyor. Vatandaşlarımız sabırsız. bir an önce görmek istiyor. Çok şükür ki belediye de 1 yıl içinde bütün birimler oturdu. Hizmet ediyor. Göreve geldiğimiz gün hizmetimiz devam ediyordu ama eksiklerimizde vardı. Yeni bir ilçe kuruyorsun, biz hazır bir ilçe, belediye teslim alamadık.Kapanan beldelerden gelen arkadaşlarımızın birçoğu büyükşehir’e gitti. Ekiplerimiz ve araçlarımız büyükşehir’e gitmişti, çok şükür ki araç parkurumuzu da hergün genişletiyoruz. Yeni araçlar aldık, yeni araçlar kiraladık. Engellilerimiz ile engelliler haftasını kutladık ve onlara sevgi aracı tahsis ettik. Onlar için güzel bir engelli parkı yapacağız. Boş zamanlarında sevgi araçlarımız evlerinden alacak parka getirecek ve canları sıkıldıktan sonra isterlerse evlerine dönecekler. Boş zamanlarını geçirebilecekleri örnek bir park yapacağız.” diye konuştu.

KADINLARIN EL EMEKLERİ İÇİN PAZAR KURULACAK

Kadınlarımızın el emeğini sergileyebilmeleri için “Kadın el emeği pazarı yapacağız” diyen Başkan Rasim Yüksel; “Şu an projesi bitmek üzere çok yakında onunda yapımına başlayacağız. Yeni bölgemizde eksiklikler çok, yeni bir ilçeyiz. Bu sene ki yatırımlarımız bir hayli fazla. Belediyecilik sadece yol, kanal ve sudan ibaret değil. Kültür merkezimizi çok hızlı inşa etmek istiyoruz. gençlerimize kültür merkezinde boş zamanlarını geçirecek boş alanlar. Müzik, İngilizce kursları, yabancı dil kursları, gitar gibi bir çok kurs vermek hedefindeyiz. Kültür Merkezi adı altında onları da hayata geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

ERGENE BU YIL YATIRIMA DOYACAK

Başkan Yüksel; “Ergene ilçesi için 2015 yatırım yılı olacak. Vatandaşlarımızdan biraz sabır diliyoruz. Çünkü projeler hazırlanıyor, çıkıyor. Bittikten sonra temellerini hep beraber atacağız ve çok kısa zamanda 1 yıl gibi bittirmeyi hedefindeyiz. Bunun yanında ihaleye çıkan 200 bin metrekare kilit parke taşı olayımız var. Göreve geldiğimiz gibi 2014 yılında yulaflı mahlemizin tamamını bütün yollarını bittirdik. 50 bin metrekare Kırkgöz mahalemize taş döşedik, bütün yollarımızı parke taş yaptık. Şimdi bu seneki hedefimiz Esenler ve Vakıflar, ayrıca Ahımehmet’teki bütün yolları parke taş yapmak” diye konuştu.

ALTYAPI VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Ergene Belediye başkanı Rasim Yüksel; “Bir yağmur yağdığında her yer su gölüne dönüşüyor. Biz ilk önce su ve altyapıyı yapmak zorundayız. Onları yapıp toparladıktan sonra üstyapıyı yapmak daha kolay. Yağmur sularını toparlayacağımız kanallar yapacağız. Bu yüzden bunları yaptıktan sonra yolları yapmak istiyoruz. Yağmurlarda bu gibi durumlarda her taraf su gölüne döndüğü için önce altyapıyı yapmak zorundayız. Bu sene büyükşehir ortak vakıflar mahalesinin altyapısına başlayacağız. yollarıda biz yapacağız Büyükşehir’de kanal, yağmur ve su tesisatını yapacak. Bizimde hedefimiz Vakıflar, Esenler ve Ahımehmet’teki bütün yolları yapmak. Yine bunun yanında kapanan köyler diyelim, onlar mahalleye dönüştüğü için eksikleri yerine getiriyoruz” dedi.

MAHALLELERE DÜĞÜN SALONU PROJESİ

Ergene Belediye Başkadını Rasim Yüksel; “Vatandaşlarımız eksiklerini bildirsinler istiyoruz. Tip projelerimiz var. Mimarlarımız şuan çalışıyor. Bölgenin durumuna, yapısına ve büyüklüğüne göre kapanan köylerden her mahalleye hedefimiz, olmayan mahallelere gençlerimize, halkımıza çok rahat kullanabilecekleri düğün salonları yapmak. Onlarında bir çoğu kapalı düğün salonları üzerinde mimarlarımız çalışıyor. Vatandaşlarımızın ilk istedikleri kapalı düğün salonu yapmamızı istiyorlar. kapanan her mahalleye gençlerimizin kullanabilecekleri kapalı düğün salonları yapacağız onların çoğuna bu sene içinde başlayacağız, Örneğin İğneler’in projesi bitmek üzere, sadece düğün salonu değil yazlık aile çay bahçesi aynı zamanda açık düğün salonu şeklinde olacak. Güzel projelerimizi hayata geçirmek istiyoruzdiyerek sözlerini noktaladı.

rasim-yuksel-ergeneye-yapilacak-projeler

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Rasim Yüksel: ‘2015 Yılı Ergene’ye yatırım yılı Olacak’
Takip Et

Bizi Takip Edin