Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Öğrencilerden Barınaktaki Dostlarımıza Ziyaret

Öğrencilerden Barınaktaki Dostlarımıza Ziyaret
Samet Ayan( sametayan@gazetecorlu.com )
05 Ekim 2019 - 8:02

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Çorlu’muzdaki pek çok okul Çorlu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’ni ziyaret etti. Öğrencileri bakımevi sorumlusu Veteriner Hekim Ahmet Çavdar karşıladı.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Çorlu Belediyesi Hayvan Bakımevi’ni ziyaret eden 75. Yıl Mustafa Kemal İlkokulu, Aka Koleji, Cemile Yeşil Anadolu Lisesi, Mükerrem Ali Kayan İlkokulu, Minik Eller Aslı Anaokulu, Nene Hatun Anaokulu, Alipaşa Anaokulu, Çorlu Modern Fen Bilimleri, Tomurcuk Anaokulu, Özel İlgi Anaokulu ile Uğur Okulları’nın öğrencileri ve öğretmenleri, hayvanlar için almış oldukları mama ve çeşitli malzemeleri Hayvan Bakımevi yetkililerine teslim ettiler. Ziyaret sırasında Hayvan Bakımevi Sorumlusu Veteriner Hekim Ahmet Çavdar, öğrenci ve öğretmenlere barınak hakkında bilgiler aktarırken, öğrenciler barınakta bulunan yavru köpeklere yoğun ilgi gösterdiler.

‘Hayvan Sevgisi Kazandırılmalı’

Bakımevindeki hayvanlarla ilgili bilgi veren Veteriner Hekim Ahmet Çavdar, “Öğrencilerimizin Hayvan Bakımevi’mizi ziyaret etmesi dolayısıyla çok mutlu olduk. Küçük yaşlardan itibaren çocuklara hayvan sevgisi kazandırılmasının çok önemli olduğunu bir kez daha söylemek istiyorum. Bu dünyada bizlerin olduğu kadar hayvan dostlarımızın da özgürce yaşama hakkı var. Okullarımıza ve öğrencilerimize bu anlamlı günde bakımevindeki dostlarımızı ziyarete geldikleri için çok teşekkür ediyoruz. İlerleyen günlerde bakımevimize ziyaretler devam edecek.” dedi.

Ziyaret, öğrenci ve öğretmenlerin bakımevinde günün anısına hatıra fotoğrafı çektirmesi ile sona erdi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli