Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi
02 Nisan 2015 - 16:01

Rasim Yüksel in konuşmasıyla başlayan toplantıda alınan kararların tam listesi detaylı olarak yer almaktadır

Ergene Belediye Meclisinin Nisan Ayı Olağan Meclis toplantısı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Başkanlığında Ulaş Hizmet Binasında 2. Oturumda gerçekleştirildi.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

RASİM YÜKSEL KONUŞTU

1. Gündem maddesinde yer alan Başkanlık Makamı’nın 23.3.2015 gün ve 49 sayılı yazısına konu olan 2014 yılı Ergene Belediye Başkanlığı Faaliyet Raporunun görüşülmesi hususu oy çoğunluğuyla kabul edildi. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 2014 Faaliyet Raporuna ilişkin değerlendirmelerde bulunarak şunları belirtti: ‘30 Mart 2014 seçimlerinin sonucunda göreve başlayan belediyemizin ilk meclisini 9 Nisan 2014 tarihinde dualarımızla açtık. Öncelikle birinci yılımızı doldurduğumuz bugünde emeği geçen tüm meclis üyelerimize ve çalışma arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bizler ilk günkü heyecanımızı bugün de taşıyoruz. Kapanan belde belediyelerinden devrolan bilgi ve belgelerin tamamlanması, evrakların bulunması ve düzene sokulması için bir hayli efor sarf ettik. Personel açığımızın olması sebebi ile yazışmalarda dahi sorun yaşadık. Hatta, Belediyemizin olmazsa olmaz envanterlerden olan Belediye Mührü, darphaneden 3 ay gibi, uzun bir sürede tarafımıza teslim edildiğinden, bu süreçte resmi yazışma ve hizmetlerimizi yapamadık. Ancak bir yılın sonunda bu sorunları büyük ölçüde aşmaya çalıştık. Bu konuda hem sizlerin hem de halkımızın destek ve anlayışını bekliyoruz. Belediyemiz bütün bu olumsuzluklara rağmen, 1 senelik süreçte civar belediyelerden kat kat fazla performans sergiledi. Faaliyetlerimizi; bu sene ve önümüzdeki senelerde misyon ve vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştirecek, halkımızın yaşamaktan mutluluk duyacağı bir kent oluşturana dek yılmadan hızla devam ettirecek ve sürekli yenileyeceğiz’ ifadelerine yer verdi.

Alınan kararlar;

Yazı İşleri Müdürlüğünün yazısına konu olan 2 adet Encümen Üyesi seçilmesi hususu oylama sonucunda Mülayim Bedir ve Selahaddin Arbağ olması oy çoğunluğuyla kabul edildi.

Yazı İşleri Müdürlüğü’nün yazısına konu olan Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri, Kıymet Takdir Komisyon Üyeleri ve Uzlaşma Komisyon Üyeleri de belirlenerek karara bağlandı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün hizmet ihalesinin 36 ay süre ile yapılması kararlaştırıldı.

Ergene Belediyesine ait olan tüm dükkanların 5 yıl süre ile kiralanması görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Velimeşe, Marmaracık, Ulaş ve Misinli Belediye Başkanlığına ait faaliyet raporları ile Ergene Belediye sınırları içerisinde bulunan cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmesi hususları görüşülerek karara bağlandı.

ergene_belediyesi_nisan_ayi_meclis_kararlari

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli