Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Mutluluğu huzurevinde buldular

Niğde’de yeni bir hayat kurmaya karar veren 79 yaşındaki Yaşar Doğan, 68 yaşındaki Havvana Yurdakul ile huzurevinde evlendi.

Mutluluğu huzurevinde buldular
27 Kasım 2016 - 19:22

Bor Ahmet Kuddisi Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezine 1,5 yıl önce yerleşen 79 yaşındaki Yaşar Doğan, burada kalan 68 yaşındaki Havvana Yurdakul ile tanıştı ve arkadaş oldu.

Bir süre sonra Yurkadul ile evlenmek isteyen Doğan, 45 yıl önce eşini kaybeden Yurdakul’u nikah masasına oturtmak için uzun süre uğraştı.

Çocuklarının rızasını alan Yurdakul, Doğan’ın evlilik teklifini kabul etti. Çift, huzurevi yetkililerinin himayesinde Niğde Belediyesinde nikahlarını kıydırdı.

İkinci baharlarına adım atan çift, huzurevinin konferans salonunda düzenlenen kına gecesi ve düğün töreninde şarkılar eşliğinde dans ederek yaşamlarını birleştirdi.

“Dünya benim oldu sandım”
Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evlendiği için çok mutlu olduğunu belirterek, “Dört duvar bana bakar, ben de duvara bakardım. Havvana’ya evlenme teklifi ettim, olumlu cevap aldım, dünya benim oldu sandım. Cenab-ı Allah devletimize, huzurevimize daha da iyilik versin. Oğlundan, kızından memnun olmayanlar huzurevine gelsin, hiç çekinmesin.” dedi.

“Kendimi 25 yaşında gibi hissettim”
Havvana Yurdakul da eşinden çok memnun olduğunu, evlendiği için kendisini daha iyi hissettiğini anlattı.

İlk eşini 45 yıl önce kaybetiğini, 5 ay önce de huzurevine yerleştiğini ifade eden Yurdakul, şöyle konuştu:

“Ot kaynatmak için ne çaydanlığım vardı, ne ocağım var. Buradaki birinden emanet elektrikli ocak istedim, 3 gün kullandım geri istedi. Yaşar’dan istedim, ‘Bende ocak var, görevliyle göndereyim’ dedi. ‘Allah razı olsun’ dedim, görevliyle ocağı gönderdi. Aradan 3-5 gün geçti, ‘Benimle evlenir misin?’ dedi. 2 ay konuştuk, evlenmeye karar verdik. Telefonla arardı, ‘Havvana şu saatte sen de dışarı çık’ derdi gezme bahanesiyle köşede buluşurduk. Burada bize düğün yaptılar. Dans ettik, oynadık. Gelinlik giymedim ama elbise giydim. Kendimi 25 yaşında gibi hissettim.”AA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli