Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Mezarlık Yolu Mezarımız Olacak

Ergene’de Sağlık, Yeşiltepe ve Cumhuriyet mahallelerin ortak olarak kullandıkları Cumhuriyet mahallesinde bulunan mezarlık yolunun kötü ve yayalar için kaldırım olmaması tepkilere yol açarken ilgililerin kulak ardı etmesi adeta vatandaşları çileden çıkarıyor.

Mezarlık Yolu Mezarımız Olacak
01 Ağustos 2019 - 13:52

Mezarlığa Sakınarak Gidiyoruz

Ergene Cumhuriyet Mahallesi mezarlığa giden yolun ve kaldırımların olmasını isteyen Mahalle sakinleri “Cumhuriyet Mahallesindeki bu tehlikeyi görmüyorlar ya da görmezlikten gelirler bunu anlamak mümkün değil. Yaya kaldırımı olmayan bir ana cadde var. Bu cadde araç trafiğine işlek bir yer Bayram ve Kabristan ziyaretlerinde bu yolu kullandığımızdan dolayı araçlardan sakınarak gidip gelmek zorunda kalıyoruz. Yaya kaldırımı olmayan ve Mahallenin Trafiğe en işlek caddesinde Mezarlığa vefat eden yakınlarımızı ziyarete giderken korkuyoruz “Mezarlık Yolu Mezarımız olacak”

 Nüfusu En Yoğun 3 Mahalle Kullanıyor.

Bu mezarlık Ergene’nin nüfus bakımından en yoğun olan Sağlık, Yeşiltepe ve Cumhuriyet mahallesi kullandığınındı altını çizen vatandaşlar “bu mezarlık yolu sadece bizim sorunumuz olmaması gerekiyor çünkü bu Mezarlığı Ergene’ de nüfusu en yoğun olan Mahallerde kullanıyor. Sağlık Mahallesi ve Yeşiltepe mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın da yakınlarının da buraya defnedildiğini göz önüne alırsak bayramda bu tehlikeli yolu kaç vatandaşın kullanacağını sizler hesap edin.” dediler

Muhtarlarımız Neden Sessizler

“Ergene’de bu üç mahallenin ortak sorunu olduğunu belirten vatandaşlar Sağlık, Yeşiltepe ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarlarına da sitem ettiler. “Mahalle Muhtarlarımız Hüseyin Aslan, Hüseyin Doğru ve Turgut Şentürk’e de buradan sesleniyoruz. Bu mezarlığı 3 mahalle ortak kullanıyoruz bu sorun 3 mahallemizin muhtarlarının da sorunu ama baktığımızda bu sorun ile ilgilenecek kişiler arasında köprü olmaları gerekirken sesiz kalmalarını anlamak mümkün değil.” İfadesini kullandılar.

Muhtarları,Meclis Üyelerini ve Belediye Başkanımızı Göreve Davet Ediyoruz.

Mahalle muhtarlarımızı meclis üyelerimizi ve tabii ki Belediye Başkanımız Rasim Yüksel’e buradan seslenmek istiyoruz. Bu sorun hepimizin sorunu Bu yolda birilerinin başına bir şey gelmeden bu sorunu çözmek için somut adımların atılmasını istiyoruz. Yoksa bu yol birilerinin mezarlığa giden yolu olacak” dediler

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli