Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Malta’nın Tercihi Çorlu Oldu

Malta’nın Tercihi Çorlu Oldu
04 Kasım 2022 - 13:58

Bir sanayi kenti olarak anılan Çorlu, son zamanlarda yabancı turistlerin artışı ile sağlık turizminde de adını öne çıkarmaya başladı. Bulgaristan, Yunanistan, Romanya gibi komşu ülkelerden gelen sağlık turistleri dışında dikkat çeken bir ülke daha var: MALTA
Özellikle obezite cerrahisi tüp mide ameliyatı olmak isteyen Maltalı hastalar Op. Dr. Onur Kesler sayesinde yeni bir hayata adım atıyor. “Avrupa Birliği’nin en obez ülkesi Malta. Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı rapora göre incelenen 52 ülke arasında obezite oranının en yüksek olduğu ülke Malta oldu.” diyen Dr. Onur Kesler “bunun sebebinin Maltalıların yaşam şekli ve beslenme alışkanlıkları” olduğunu ifade etti.

“Bundan 4 sene önce 1 Maltalı hasta ile başlayan sağlık turizmi serüvenimiz, bugün 5.000’den fazla yabancı hasta ile devam ediyor. Ekip olarak bu bağı biz de sıcak tutmaya çalışıyoruz. Yıl içinde en az 3 kere Malta’yı ziyaret ediyor hem eski hastalarımızla görüşüyor hem de obeziteden kurtulmak isteyen hastalarla tanışıyoruz. Kültür olarak benzediğimiz noktalar da var, artık hastalarımızla aile gibi olduk.” diyen Onur Kesler Malta’da bu ameliyatların çok maliyetli olduğunu ve hastaların uzun bekleme listelerine maruz kaldığını da belirtti.

Obezite Cerrahisi’ne bilgisi, tekniği ve tecrübesiyle öncülük eden Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Onur Kesler obezitenin dikkat edilmesi gereken hastalıklardan biri olduğunu dile getirerek ‘’Obezite, dünyada giderek yaygınlaşan ve dünyanın en önemli sağlık sorunlarından biri haline geldi. Obezite, yaşam kalitesini ve süresini önemli derecede etkileyen, yağ miktarının aşırı olduğu kronik (uzun süredir devam eden) bir hastalıktır. Ameliyat olduktan sonra kilo veren hastalar, yüksek tansiyon, diyabet, nefes darlığı ve uyku apnesi, çeşitli eklem hastalıkları gibi pek çok sorundan da kurtulmuş oluyorlar. Bu noktada elimizdeki en büyük gücün cerrahi yöntem olduğunu vurguladı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli