Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

LOZAN BİR MİLLETİN EMPERYALİZME BOYUN EĞDİRİŞİNİN BELGESİDİR

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsız bir devlet olarak tüm dünyaya kabul ettiren Lozan Barış Antlaşmasının 96’ıncı yıldönümüne ilişkin yaptığı açıklama.

LOZAN BİR MİLLETİN EMPERYALİZME BOYUN EĞDİRİŞİNİN BELGESİDİR
23 Temmuz 2019 - 16:50

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş belgesi olan Lozan, büyük bir zaferin, bir milletin var oluş mücadelesinin, emperyalizme boyun eğdirişinin belgesidir.  Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurtuluş savaşını veren, ülkemizi kuran atalarımıza minnetimiz asla tükenmeyecektir” dedi.

LOZAN TÜRK HALKININ ZİNCİRLERİNDEN KURTULUŞUNUN BELGESİDİR

Türk halkının savaş meydanında kazandığı zaferi, siyasal bir zafer olan Lozan Antlaşması ile taçlandırdığını belirten Yüceer, “İkinci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’nün 24 Temmuz 1923’te imzaladığı Lozan tarihimizdeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Lozan Türkiye’nin bağımsızlık belgesidir. Yıllarca sömürülen Türk halkının zincirlerinden kurtuluşunun belgesidir” dedi.

LOZAN İLE TÜRK HALKI KENDİNE BİÇİLMEK İSTENEN KEFENİ YIRTIP ATMIŞTIR

Atatürk’ün “Lozan Antlaşması, Türk milleti aleyhine asırlardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması’yla tamamlandığı zannedilmiş büyük bir suikastın yıkılışını ifade eden bir vesikadır” dediğini hatırlatan Yüceer, “Lozan antlaşması ile Türk Halkı kendine biçilmek istenen kefeni yırtıp atmıştır. Adeta yeniden dirilmiştir” dedi

KURTULUŞ SAVAŞIMIZ VE LOZAN TÜRKİYE’Yİ MÜSTEMLEKE OLMAKTAN KURTARDI

Lozan’ın halkımızın gözünde değerini azaltmaya çalışan iktidar mensuplarının ve bazı mahfillerin olduğuna dikkat çeken Yüceer, açıklamasında “bu kişiler Sevr antlaşmasının yarattığı yıkımı ve bu milleti topraksız bıraktığını unutmuş görünüyorlar, ama ne yaparlarsa yapsınlar halkımız gerçeği biliyor. Lozan antlaşmasının ve ülkemizi buna götüren kurtuluş savaşımızın Türkiye’yi müstemleke olmaktan kurtardığını halkımız çok iyi idrak ediyor” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli