Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

KENDİ AYAKLARIMIZIN ÜZERİNDE DURMAK ZORUNDAYIZ

Saadet Partisi Tekirdağ il teşkilatı temmuz ayı il divan toplantısını icra etti.

KENDİ AYAKLARIMIZIN ÜZERİNDE DURMAK ZORUNDAYIZ
31 Temmuz 2019 - 12:03
Kapaklı ilçe başkanlığının ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, ilçe başkanları,ilçe sorumluları ve il Başkan yardımcıları katıldı.
Temmuz ayı faaliyet raporları müzakerelerinin ardından Saadet Partisi Tekirdağ  il Başkanı Feti PEHLİVAN katılımcılara hitabetti.
 Pehlivan; Bizler Saadet Partisi olarak her zaman gerçekleri söyleriz. Hayra motor, şerre firen olmaya devam edeceğiz. Kim ne derse desin bizler Hakkı tutup kaldıracağız.dedi
Hükümetin politikalarında fevkalede yanlışlıklar var.
Ancak, S-400 konusunda hükümetin tavrına tam destek verdiklerini söyleyen Pehlivan;
Türkiye’nin kendisini savunması noktasında ABD’ye mahkum kalamayacağını kaydeden Pehlivan, “S-400’ler, S-400’lerden ibaret değildir. Bu politikanın arkasının gelmesi icap eder. Önemli olan bizim kendi ayaklarımızın üzerinde duracak bir noktaya gelmemizdir. Yani kendi savunma silahlarımızı kendimiz üretmek mecburiyetindeyiz.”
“Bu nokta da şunu söylüyoruz ısrarla. S-400’ler konusunda hükümetin tavrına tam destek veriyoruz. Verdiğimiz de yeni değil 2 senedir söylüyoruz. Buradaki tavrı isabetli. Biz Amerika’ya kendi savunmamız noktasında mahkum kalamayız. Bundan dolayı da biz kendi savunmamızı kendi imkanlarımızla sağlamak zorundayız. Bu bir politikadır. Bunun da arkası gelmelidir. Bu noktada hükümetin ortaya koyacağı ciddi her projeye destek veririz. Bizim desteğimiz psikolojiktir, siyasidir ama önemlidir kanaatindeyiz. Onun için meseleye o noktada farklı yaklaşıyoruz. Ama şunu da söyledik. S-400’ler, S-400’lerden ibaret değildir. Bu politikanın arkasının gelmesi icap eder. Önemli olan bizim kendi ayaklarımızın üzerinde duracak bir noktaya gelmemizdir. Yani kendi savunma silahlarımızı kendimiz üretmek mecburiyetindeyiz . dedi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli