Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

‘Kaçış 1950’ Filmi’nin galası yapıldı

‘Kaçış 1950’ Filmi’nin galası yapıldı
24 Nisan 2015 - 14:58

Bulgaristan göçmenlerinin hikayesi ve göç sürecinde yaşadığı zorlukları anlatan film çok beğeniliyor

1950 ile 1970 yılları arasında Bulgaristan’da zulümden kaçıp Türkiye’ye sığınan Türklerin çektiği acıları gözler önüne seren ‘Kaçış 1950 Filminin Galası’, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in ve sinemaseverlerin katılımıyla gerçekleşti.

ORİON AVM’DE YAYIMLANIYOR

Ergene Belediyesi’nin destek verdiği Orion Alışveriş Merkezinde yapılan film galası, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Nuh Nuhoğlu ve Ayça Çevikelli, Belediye Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri ve Muhtarların yanı sıra filmin Genel Yayın Yönetmeni İhsan Tas, Yönetmen İbrahim Biçer, Yazarı Zülkef Yeşilbahçe, Genel Koordinatör Metin Yıldırım, Oyunculardan Burak Kaya, Mehmet Vanlıoğlu, Emrah Doğan, Türk Sineması’nın emektar oyuncularından Yavuz Karakaş, oyuncu ve gazeteci Muharrem Erdemir, Rumeli Tv de Göçmen Kızı adlı programdan Nevin Terzioğlu’nun katılımıyla gerçekleşti.

PLAKET VERİLDİ

‘Kaçış 1950 Filminin Galasına destek vermekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, ‘ Kültürün sanatın ve sanatçının her zaman yanında olan belediyemiz, göç sırasındaki acıları konu alan KAÇIŞ 1950 adlı sinema filminin galasına destek vererek yine gücünü gösterdi. Filmin yönetmeni ve oyuncularına başarılar diliyorum ve filmin çok izleyiciye ulaşacağına inanıyorum’ dedi.

Gecenin sonunda film galasına desteklerinden dolayı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e ve Belediye Başkan Yardımcılarına ve Dernek Üyelerine teşekkür plaketi takdim edildi.

ergene-kacis-1950-film-galasi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli