Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin ilk temelli atıldı.

Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin ilk temelli atıldı.
26 Ocak 2017 - 15:03

Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin ilk temelli atıldı.

Ergene’de Yapılacak Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin Temeli Atıldı Ergene İlçesinin Sağlık Mahallesinde yapılacak. Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin temeli, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Tekirdağ İl Müftüsü İsmail İpek, Ergene Müftüsü Şaban Çakmak, Belediye Başkan Yardımcıları, Siyasi Parti Temsilcileri ve Muhtarlar’la birlikte çok sayıda protokol üyesinin katıldığı törenle atıldı. Hoca Ahmet Yesevi Camii için, Trakya’nın Edirne’de ki Selimiye Camiinden sonra en büyük ikinci camisi olacak olacak. Camii’nin tam anlamıyla 4500 M2 alan üzerine yapılacak 1932 m2 otopark alanı 1700 m2 kapalı alanıyla modern projenin 2 yılda tamamlanması bekleniyor.

 

Trakya’nın Yeni Modern Camiisi “5 bin kişilik kapasite”

Ergene Belediyesinin yapılan camii Hoca Ahmet Yesevi derneği 5 bin kişilik kapasite olacak ayrıca şadırvan, kadın ve erkek tuvaletleri olacak. Bayanlar ayrıca engelli kardeşlerimize ve erkeklere hizmet verecek şekilde 3 asansörü olacak. 2 tane Mak erin derslik, konferans salonu, emzirme odaları ve çocuk oyun alanları ile vatandaşa camii’de bol bol vakit geçirmek için harika şekilde hizmet etmesi için hazırlanıyor.

 

Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘ İlçemize Hayırlı Olsun’

açıklanan Hoca Ahmet Yesevi Camiinin belirtilen süre içerisinde yapımı tamamlanacağı açıklanan camii İlçe için “hayırlı uğurlu” dile getiren konuşmacılar camiilerin verdiği huzur ve birliği toplumda kaynaşma sağladığını belirtti.  Sağlık Mahallesi’nde Yapılacak Olan Hoca Ahmet Yesevi Camii’nin Temel Atma Törenine Katılan Ergene Belediye Başkanımız Sayın Rasim Yüksel Tevbe Süresi 18. Ayetinde yer alan sözlere yer vererek ‘Allah’ın mescitlerini ancak Allah’a ve Ahiret gününe iman eden, namazını dost doğru kılan, zekât veren ve Allahtan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte bugün bu inançla temelini attık. İlçemize hayırlı olsun’ güzel konuşması ile yapılan dualar ve kesilen kurban ile camii’nin ilk temeli atılmış oldu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozof