Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

GENÇLER TARİHLE BULUŞTU

AGD yaz etkinliklerine katılan öğrenciler için tarihi bir gezi düzenledi.

GENÇLER TARİHLE BULUŞTU
30 Temmuz 2019 - 22:39

Sabah erken saatlerde hareket eden kafile İstanbul’un tarihi yarımadasını gezdi. Sultanahmet,  Ayasofya, Topkapı, Gülhane parkını gezen gençler daha sonra tekneyle boğaz turu yaptılar. Nostaljik çay simit eşliğinde boğaz turunda rehberler eşliğinde İstanbul’un  iki yakası tanıtıldı. Miniatürk’te bulunan tarihi ve önemli yapıtların minyatürlerini ilgiyle inceleyen AGD yaz etkinlikleri öğrencileri dolu doku tarih kokan bir geziyle hoşça vakit geçirdiler.

54.TC. hükümetin Başbakanı Merhum Prof.Dr. Necmeddin Erbakan’ın kabrini de ziyaret eden ekip, öğrendikleri duaları ve okudukları hatim ve sureleri başta şehitlerimiz olmak üzere tüm Ümmet-i Muhammed’in vefat eden geçmişlerine hediye etti.

Amaçlarının tarihi köklerine bağlı bir nesil yetiştirmek olduğunu ifade eden Çorlu AGD Yazet sorumlusu Resul Güdek:

“Gençlerimizi tarihi köklerine bağlı, asrın bilgi ve becerisiyle donanımlı, geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Tarihimize baktığımızda hiçbir zaferi maddi üstünlükle değil, İman, inanç, azim ve aşkla kazanmışız.

Bize emanet nedimlerimize geleceğimiz emanet edecek donanımla hayata hazırlama gayretindeyiz. Maddi manevi destek veren, biricik evlatlarını Anadolu Gençlik Derneğimizin kadrolarına emanet eden velilerimize, görevli öğretmen ve eğitmenlerimize teşekkür ederiz.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli