GENÇLER TARİHLE BULUŞTU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabah erken saatlerde hareket eden kafile İstanbul’un tarihi yarımadasını gezdi. Sultanahmet,  Ayasofya, Topkapı, Gülhane parkını gezen gençler daha sonra tekneyle boğaz turu yaptılar. Nostaljik çay simit eşliğinde boğaz turunda rehberler eşliğinde İstanbul’un  iki yakası tanıtıldı. Miniatürk’te bulunan tarihi ve önemli yapıtların minyatürlerini ilgiyle inceleyen AGD yaz etkinlikleri öğrencileri dolu doku tarih kokan bir geziyle hoşça vakit geçirdiler.

54.TC. hükümetin Başbakanı Merhum Prof.Dr. Necmeddin Erbakan’ın kabrini de ziyaret eden ekip, öğrendikleri duaları ve okudukları hatim ve sureleri başta şehitlerimiz olmak üzere tüm Ümmet-i Muhammed’in vefat eden geçmişlerine hediye etti.

Amaçlarının tarihi köklerine bağlı bir nesil yetiştirmek olduğunu ifade eden Çorlu AGD Yazet sorumlusu Resul Güdek:

“Gençlerimizi tarihi köklerine bağlı, asrın bilgi ve becerisiyle donanımlı, geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz. Tarihimize baktığımızda hiçbir zaferi maddi üstünlükle değil, İman, inanç, azim ve aşkla kazanmışız.

Bize emanet nedimlerimize geleceğimiz emanet edecek donanımla hayata hazırlama gayretindeyiz. Maddi manevi destek veren, biricik evlatlarını Anadolu Gençlik Derneğimizin kadrolarına emanet eden velilerimize, görevli öğretmen ve eğitmenlerimize teşekkür ederiz.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GENÇLER TARİHLE BULUŞTU
Takip Et

Bizi Takip Edin