Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı

Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
Samet Ayan( sametayan@gazetecorlu.com )
05 Eylül 2019 - 13:08

Çorlu Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısı yapıldı.

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’un başkanlığında Çorlu Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Gündem maddelerine geçilmeden önce Meclis Üyesi İsmail Akar Çorlu Alışveriş Fuarı ile ilgili, Meclis Üyesi Mert Yılmaz ise Çorlu Belediyesi 10. Kültür, Sanat ve Spor Festivali hakkında meclis bilgilendirmesi yaptı. Akabinde bir ek gündem maddesi oy birliğiyle gündeme alınırken, meclis gündeminin 2. maddesi bir sonraki meclis toplantısında görüşülmek üzere oy birliğiyle gündemden çıkarıldı.

Eylül ayı olağan meclisinde alınan kararlar şöyle oldu:

–          Kadro derece değişikliği konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

–          İlçe Tapu Müdürlüğünün İlçemiz Hatip Mahallesinde yer alan bir parselde Belediyemiz hisselerinde hisse oranı düzeltme işlemine muvafakat talebi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

–          Hizmet alım ihalelerinin gelecek yıllara ait hizmet yüklenmeleri konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

–          Namık Kemal Üniversitesi ile protokol yapılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi konusunun görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

–          Çorlu Belediye Başkanına Çordaş Genel Kurulunda Belediyemizi temsil etmek için yetki verilmesi konusunun görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

–          Çorlu Belediye Başkanına Çordaş Yönetim Kurulunda Belediyemizi temsil etmek için yetki verilmesi konusunun görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

–          İşletme ve İştirakler Müdürlüğünün havuz ücret tarifesi konusunun görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis’e verilen arada toplanan Plan ve Bütçe Komisyonu raporunu Meclis’e sundu ve komisyon raporu oy birliğiyle kabul edildi.

–          İmar planı değişikliği talebinin görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edildi.

–          Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu, Meclis Üyesi Öner Tekin tarafından Meclis’e okundu ve rapor oy birliğiyle kabul edildi.

–          İçişleri Komisyonu Raporu, Meclis Üyesi Oya Asıl Güney tarafından Meclis’e okundu ve rapor oy birliğiyle kabul edildi.

–          İmar Komisyonu Raporu, Meclis Üyesi Bilgehan Çağlar tarafından Meclis’e okundu ve rapor oy birliğiyle kabul edildi.

–          Ek gündem maddesi olarak meclis gündemine alınan, İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından talep edilen hibe araçların alınması ve hibe edilmesi hususunda Maliye Bakanlığının olurunun alınması için meclis kararı gerekliliği konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Meclis gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından, İlçemizde Bilim Teknoloji Üniversitesi kurulması için çalışmalar gerçekleştirecek bir komisyon kurulması kararı alındı. Komisyon üyeliklerine Hatice Temel, Bilgin İnceoğlu ve Cüneyt Ergün seçildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli