Ergene’yi Kirleten Fabrikalar Hangileri?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Trakya’nın kanayan yarası Ergene Nehrini meclis gündemine taşıdı.

ERGENE’Yİ KİRLETEN FİRMALAR HANGİLERİ?

Yüceer, ”Ergene’yi kirleten firmalar hangileridir ve ne kadar para cezası verilmiştir?” diye sordu. CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, bir zamanlar Trakya’ya hayat veren ancak şimdi kirlilikle anılan Ergene Nehri’ni meclis gündemine taşıdı. Yüceer, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Ergene’nin sadece Trakya’nın değil Türkiye’nin sorunu olduğunu dile getiren Candan Yüceer, zehir saçan nehrin çevresindeki doğa ve canlılara da zarar verdiğini, 4. derece kirli su halini aldığını bildirdi.

CANDAN YÜCEER KALEM KALEM SORDU

CHP’li Candan Yüceer, Bakan Sarı’ya yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

-Ergene Havzası Eylem Planı’nın yayımlanmasını müteakip, Ergene Havzasında muhalefet nedeniyle kaç kişi ve kuruluşa, ne kadar idari para cezası verilmiştir? İdari ceza uygulanan firmalar hangileridir?

-Ergene Havzasında Çevre Kanunu’nun 28’inci maddesi 1 ve 2’inci fıkraları gereği çevreyi kirleten ve çevreye zarar verenlerden sebep oldukları kirlenme ve bozulmadan doğan zararlar nedeniyle tahsil edilen tazminat miktarı ne kadardir?

-Ergene Havzasında Çevre Kanunu’nun 28’inci maddesi 3’üncü fıkrası uyarınca zaman aşımı nedeniyletazminat ödemeyen firma sayısı kaçtır?

-Zaman aşımı nedeniyle alınamayan tazminat miktarı ne kadardır?

-Zaman aşımı nedeniyle tazminat ödemeyen firmalar hangileridir?

candan-yuceer-ergeneyi-kirleten-firmalar-hangileri

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergene’yi Kirleten Fabrikalar Hangileri?
Takip Et

Bizi Takip Edin