Ergene Zirai İlaç Atık Toplama Noktaları Oluşturuluyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından tarımsal ilaç ambalaj atıklarının ayrı toplanması ve etkin bir toplama sisteminin sağlanabilmesi için mahallelerde atık kabul noktaları oluşturdu.

ÇEVREYE DUYARLI ERGENE BELEDİYESİ

Çevre duyarlısı olan Ergene Belediyesi gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir Ergene bırakmak adına çevresine ve doğasına sahip çıkmaya devam ediyor. Ergene Belediyesi bünyesinde ki Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan tarımsal ilaç ambalaj atıkları toplama projesi ile Ergene’de ki toprakların kirlenmesinin önüne geçildi.

DAHA TEMİZ VE DAHA SAĞLIKLI BİR ERGENE İÇİN

Bilinçsizce atıldığında çevre ve insan sağlığını tehdit eden zirai ilaç kalıntılarının yıllarca doğada kaldığı ve temizlenemediği, aynı zamanda hava, yer altı suyu, yağmur suları, akarsu ve denizi kirlettiğini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Zirai ilaç kalıntılarının imha ve bertaraf edilmesini sağlamak amacıyla başlatmış olduğumuz projeyle çiftçilerimize, daha temiz ve daha sağlıklı bir Ergene’de yaşamayı öneriyoruz. Muhtarlarımız ile mahallelerimizde belirlediğimiz atık kabul noktalarına biriktirme ekipmanları yerleştirildi. Konu ve yürütülecek olan süreç ile alakalı olarak tüm muhtarlarımız bilgilendirildi. Bu çalışma ile tarımla uğraşan tüm vatandaşlarımızın zirai ambalaj atıklarını çöplere ve çevreye atmaması için duyarlılık ve farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergene Zirai İlaç Atık Toplama Noktaları Oluşturuluyor
Takip Et

Bizi Takip Edin