Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ergene’de şehit yürüyüşü coşkulu geçti

Ergene’de şehit yürüyüşü coşkulu geçti
10 Eylül 2015 - 16:35

Son günlerde yaşanan terör saldırıları dolayısıyla ülkenin dört bir yanından teröre tepkiler yağarken, Ergene İlçesinde de teröre tepki yürüyüşü düzenlendi.

Terörü Kınama ve Şehitleri anma yürüyüş programına Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Nuh Nuhoğlu, Menderes Yıldız, Hülya İnci ve Ayça Çevikelli’nin yanı sıra Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve 3 bini aşkın vatandaş katıldı.

GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR

Velimeşe Mahallesinde düzenlenen yürüyüş programı Cumhuriyet Meydanında Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in konuşmasıyla devam etti. Yüksel konuşmasında birlik ve beraberlik mesajlarında bulunarak şunları belirtti: ‘ Bugün birlik günü, dayanışma günüdür. Acımız büyük ülkemizde yaşanan hain terör saldırıları bizleri derinden üzmekle birlikte kardeşliğimize birliğimize gölge düşürülmeye çalışılmaktadır. Ülke sevdalısı Millet sevdalısı vatandaşlarımız bugün yine Ülkesine Milletine Şehidine sahip çıkarak bu birlikteliği kardeşliğin kanıtını oluşturdu. Türkiye’nin bir bütün ve bölünmez olduğunu doğusundan batısına kadar kardeş ve barış içerisinde yaşanması gerektiğini bir kez hatırlatırken, bayrağıyla yüreğiyle vatan millet sevgisiyle burada olan herkese teşekkür ediyorum. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet ve acılı ailelerine başsağlığı diliyorum’ ifadelerine yer verdi.

VELİMEŞE ŞEHİTLİĞİNE KADAR YÜRÜDÜLER

Konuşmaların ardından araç konvoyu eşliğinde Cumhuriyet Meydanından Velimeşe Şehitliğine kadar Terörü Kınama ve Şehitleri Anma Yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüş sırasında Mustafa Kemal’in Askerleriz, Vatan Bölünmez, Her Tür Asker Doğar sözleri cadde boyunca söylenirken, evlerindeki vatandaşlarda camlarına Türk Bayrakları asarak yürüyüşe destek verdi. Şehitlik Mezarlığına karanfil bırakılmasının ardından okunan dualarla yürüyüş programı sona erdi.

ergene-sehit-yuruyusu-duzenlendi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli