Ergene Engelliler Derneği Açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni kurulan Ergene İlçesinde sosyal sorumluluk anlayışından hareketle çok sayıda derneğin temelleri atılırken son olarak Ergene Engelliler Derneği kuruldu.

Törende Ergene Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Müge Yıldız ‘Engellilerin fiziksel ve psiko sosyal yapılarının toplumda serbestçe gelişmesine uygun ortam yaratmak, çeşitli desteklere onların yarınlarını güvence altına almak, toplumun üzerinde durması gereken, en önemli konulardan birisidir. Onları sevmeliyiz ancak sevmekle yetinmemeliyiz. Onları, saklı güçlerini ortaya çıkarmalı geliştirmeliyiz. Buda, engelli arkadaşlarımızın toplumsal yaşama, tam katılım koşullarının yaratılmasıyla mümkündür’ dedi.

ENGELLERİ SEVGİYLE AŞACAĞIZ

Engelleri sevgiyle aşacağız” sloganıyla Engelleri sevgiyle aşılacağına vurgu yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “Yakın zamanda Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin Sağlık ve Yeşiltepe Mahallelerinde alt yapı ve kanalizasyon çalışmaları başlayacak. Bu çalışmaların ardından kaldırımlarımız, yürüyüş yollarımız olduğundan daha fazla engelli vatandaşlarımızın kullanımı için düzenlenmiş olacak. Sosyal belediyecilik anlayışı bunu gerektirir. Engellilerimiz için 2 adet sevgi aracı aldık. Bu araçlar 24 saat engellilerimizin hizmetinde çalışıyor’ dedi.

ENGELLİLER İÇİN SİMİT ARABASI PROJESİ

Belediye Başkanı Rasim Yüksel, engelli vatandaşların hem para kazanmasını sağlamak hem de sosyalleşmesine katkı da bulunmak amacıyla simit aracı projesinin sonuna kadar destekçisi olduğunu ifade ederek, engelli 2 vatandaşa tekerlekli sandalye 1 vatandaşa da simit aracı hediye etti. Konuşmaların ardından kurdele kesim töreniyle Ergene Engelliler Derneği’nin açılışı yapıldı.

img 3586262015 092115

img 3554262015 092120

img 3580262015 092125

ergene-engelliler-dernegi-kuruldu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergene Engelliler Derneği Açıldı
Takip Et

Bizi Takip Edin