Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ergene’de Çim Biçme ve Yabani Ot Temizliği Devam Ediyor

Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yabani ot temizliği ve çim biçme çalışmalarını İlçenin dört bir tarafında sürdürüyor.

Ergene’de Çim Biçme ve Yabani Ot Temizliği Devam Ediyor
29 Temmuz 2019 - 15:53

Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, park, bahçe ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra bulvar ve caddelerdeki refüj ve yan bantlarda çalışmaları gerçekleştirilen yabani ot temizliğiyle, çiçeklerin ve ağaçların daha kolay büyümesi sağlanırken, Ergene İlçesi daha estetik bir görünüme de kavuşturuluyor.

Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından yürütülen çim biçme ve yabani ot temizleme çalışmaların da, gerek halkın sağlığı, gerekse çevre düzenlemesi ön planla tutuluyor. Hafta sonları dahil fazla mesai yaparak Ergene’nin  her noktasında çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, halkın istek ve taleplerini de ön planda tutuyor.

Çocuk oyun alanlarının da çocukların sağlığını korumak amacıyla daha sık temizlendiğini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel “Çocuk oyun alanları, park, bahçe ve mesire alanlarında çim biçme ve yabani ot temizliklerini daha sık aralıklarla yapıyoruz. Halk sağlığını korumak için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Belirlenen program dahilinde ilçenin çehresini güzelleştirecek çalışmalarımıza yaz ayları boyunca devam edeceğiz. Bu çalışmalar ile yeşil alanlar ve kaldırımlar daha estetik bir görünüme kavuşturulacak.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli