Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ergene’de bu yıl festival yapılmayacak

Ergene’de bu yıl festival yapılmayacak
12 Ağustos 2015 - 17:13

Ergene Belediyesi tarafından geçen yıl birincisi yapılan ve geleneksel hale getirmek amacıyla bu yıl 28-29-30 Ağustos tarihlerinde ikincisi yapılması planlanan festival iptal edildi.

Ergene’de bu yıl yapılması planlanan festivallerin iptal edilmesi kararı ile ilgili Belediye Başkanı Rasim Yüksel açıklama yaptı.

BÖYLE BİR ZAMANDA DOĞRU OLMAZ

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel; “Festivaller mutlu ve huzurlu toplumların etkinlikleridir. Son günlerde neredeyse her gün şehit haberlerinin geldiği, yurdumun insanının ocağına ateş düştüğü bir zamanda bizim festival etkinliğini yapmamız doğru olmazdı. Toplumların Büyük toplum olmasını sağlayan sebeplerden birisi dayanışmadır. Acıların paylaşarak hafifletmek sevinçlerini paylaşarak büyütmeleridir. Gün dayanışma günüdür. Başkan Yardımcısı arkadaşlarım ile yaptığımız durum değerlendirmesinde yukarıdaki sebeplerden dolayı etkinliğimizin festival kısmını iptal ettik. Bu yıl sünnet olmak için müracaat eden 200 çocuğumuzu sünnet ettirmenin mutluluğu ile yetineceğiz. Şartların oluşması durumunda halkımıza söz verdiğimiz festival etkinliklerinin en güzellerini önümüzde ki yıllarda yapacağımızı halkımızın bilmesini isterim. Dileğimiz inşallah en kısa zamanda güvenli ve huzurlu günlerimize kavuşmaktır. Bu vesile ile şehit düşen polislerimize, askerlerimize Allah’tan rahmet kederli ailelerine sabırlar dilerim.”

rasim-yuksel-ergene-festical-iptal-edildi-aciklamasi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli