Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ergene’de ağaç dikme şenliği

Ergene’de ağaç dikme şenliği
30 Mart 2015 - 7:52

Belediye Başkanı Rasim Yüksel in de katıldığı ağaç dikim çalışmaları 6 noktada daha devam edecek

21-26 Mart Ormancılık Haftası dolayısıyla Ergene Belediyesi ‘Bir Yılda Bin Ağaç’ Projesinin startını vererek Sağlık Mahallesi Gündoğdu Caddesi mevkiindeki boş arazide ağaç dikim törenini gerçekleştirdi.

RASİM YÜKSEL KONUŞTU

Ağaç dikim törenine Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Menderes Yıldız ve Hülya İnci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem, birim amirleri, meclis üyeleri, muhtarlar, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlk fidanı Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem dikerken ardından sırayla öğrenciler ve vatandaşlar tarafından fidanlar dikildi.

BİR YILIN ANISINA BİN AĞAÇ

Bir Yılda Bin Ağaç Projesi hakkında detaylı bilgiler veren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel,‘ 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü anısına 100. Yıl Hatıra Ormanına diktiğimiz ağaçlarla birlikte 1000’i aşkın ağacımızı bu hafta itibariyle toprakla buluşturmanın mutluluğu içerisindeyim. Bizim için orman hava gibi su gibi ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardandır. Ormanları korumak ve geliştirmek bizim asli görevimizdir. Bugün de Ergene İlçesinde göreve başladığımız yılın anısına ‘ Bir Yılda Bin Ağaç’ Projesini gerçekleştirdik. ‘Daha Yaşanabilir Ergene Daha Temiz Bir Çevre İçin’ ağaç dikim çalışmalarımız devam edecektir’ ifadelerine yer verdi.

6 NOKTADA DAHA DİKİLECEK

İlçe genelinde orta refüjler dahil olmak üzere park ve bahçe alanlarında ağaçlandırma çalışmalarının gerçekleştirildiğini açıklayan Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, bir yılı bitirmenin anısına 1000 ağacı toprakla buluşturduk ve Sağlık Mahallesinde yapılan program dahilinde 6 noktada daha ağaç dikim çalışmasının gerçekleştirileceğini açıkladı.

ergene_agac_dikildi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli