Ergene Bir Yılda Bin Ağaç Projesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in de katıldığı ağaç dikim çalışmaları 6 noktada daha devam edecek.

21-26 Mart Ormancılık Haftası dolayısıyla Ergene Belediyesi ‘Bir Yılda Bin Ağaç’ Projesinin startını vererek Sağlık Mahallesi Gündoğdu Caddesi mevkiindeki boş arazide ağaç dikim törenini gerçekleştirdi.

BİR YILDA BİN AĞAÇ PROJESİ

Bir Yılda Bin Ağaç Projesi hakkında detaylı bilgiler veren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, ‘18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü anısına 100. Yıl Hatıra Ormanına diktiğimiz ağaçlarla birlikte 1000’i aşkın ağacımızı bu hafta itibariyle toprakla buluşturmanın mutluluğu içerisindeyim. Bizim için orman hava gibi su gibi ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardandır. Ormanları korumak ve geliştirmek bizim asli görevimizdir. Bugün de Ergene İlçesinde göreve başladığımız yılın anısına ‘ Bir Yılda Bin Ağaç’ Projesini gerçekleştirdik. ‘Daha Yaşanabilir Ergene Daha Temiz Bir Çevre İçin’ ağaç dikim çalışmalarımız devam edecektir’ dedi.

ALTI BÖLGEDE DAHA AĞAÇ DİKİM ÇALIŞMASI YAPILACAK

İlçe genelinde orta refüjler dahil olmak üzere park ve bahçe alanlarında ağaçlandırma çalışmalarının gerçekleştirildiğini açıklayan Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, bir yılı bitirmenin anısına 1000 ağacı toprakla buluşturduk ve Sağlık Mahallesinde yapılan program dahilinde 6 noktada daha ağaç dikim çalışmasının gerçekleştirileceğini açıkladı.

ergene_agac_dikildi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergene Bir Yılda Bin Ağaç Projesi
Takip Et

Bizi Takip Edin