Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ergene’de 6. Bisiklet Şenliği Düzenlendi

Ergene Belediyesi ve Ergene Kaymakamlığı tarafından bu sene 6’ıncısı düzenlenen Velimeşe Muhtarlığı Bisiklet şenliğine bisiklet sevenler yoğun ilgi gösterdi.

Ergene’de 6. Bisiklet Şenliği Düzenlendi
02 Temmuz 2019 - 10:33

Velimeşe mahallesinde yapılan ve bisiklet severlerin yoğun ilgi gösterdiği şenliğe Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene İlçe Milli Eğitim Müdürü Besim Dede, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Şenol Doğramacı, Ergene Belediyesi Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Velimeşe Parkında, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşma yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Her sene olduğu gibi bu senede ilçemizde bisiklet şenliğimizi düzenlemiş bulunuyoruz. Şenliğimize katılan tüm bisiklet severlere teşekkür ediyorum. Ergene Belediyesi olarak sporun tüm branşlarına destek veriyoruz vermeye de devam edeceğiz. Ergene Belediyesi hizmetlerinin yanı sıra spor ile de adından sıkça söz ettirmektedir.Spor genç nesillerin yapıcı, yaratıcı ve üretici olmasında,  sosyal kaynaşma ve kültürel kalkınma aşamasında büyük fayda sağlamaktadır” dedi.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in konuşmasının ardından Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile bisiklet şenliğine katılan bisiklet derneklerinin temsilcilerine, sponsorlara teşekkür plaketleri verildi.

Plaket takdiminin ardından 38 km’lik ring turunu tamamlamak üzere yüzlerce bisiklet sever Velimeşe meydanından verilen start ile civar mahallere doğru yola çıktılar. Ring turunun tamamlanmasının ardından Velimeşe mahallesinde bisiklet severlere yemek ikramlarında bulunuldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli