Ergene Kapaklı Altyapı Çalışmaları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) tarafından Kapaklı ilçesinde yürütülen içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı ile içme suyu depo ve terfi merkezleri yapım çalışmalarını yerinde inceledi.

Kurulduğu tarihten bu yana il genelinde kapsamlı bir altyapı çalışması yürüten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ, Kapaklı ilçesinde sürdürülen altyapı çalışmalarında önemli bir mesafe kat etti.

KAPAKLI ALT YAPI ÇALIŞMALARI BİLGİLERİ

Kapaklı ilçesi içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu yenileme çalışmaları kapsamında projenin başladığı 2018 yılından bugüne dek yüzde 68,34 fiziki gerçekleşme tamamlanırken, 33,5 kilometre kanalizasyon, 2 kilometre yağmur suyu ve 23,8 kilometre de içme suyu hattı inşası gerçekleştirildi. İlçeye gerçekleştirilen ziyaret sırasında, Kapaklı İlçesinin önemli caddelerinden olan Pınar Bulvarındaki kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmaları yerinde incelendi. Proje tamamlandığında toplamda 44 kilometre kanalizasyon hattı, 37 kilometre içme suyu hattı ve 6 kilometre de yağmur suyu hattı işletmeye alınmış olacak.

Kapaklı ilçesindeki altyapının baştan aşağı yenileneceği projede ayrıca 4 adet içme suyu deposu, 3 adet terfi merkezi ve 8 adet sondaj kuyusu yer alıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın Kapaklı ilçesine yaptığı ziyarette, yapımı tamamlanan Bahçelievler Mahallesi içme suyu deposu ve terfi merkezi devreye alınmış ve böylece, Kapaklı’da 2000 metreküp olan mevcut su depolama hacminin 3500 metreküpe çıkarıldı.

KAPAKLIYA TARİHİNDE GÖRÜLMEMİŞ YATIRIM YAPIYORUZ

Yaptığı incelemelerin ardından bir açıklamada bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Kapaklı güçlü sanayisi nedeniyle yoğun göç alan ve hızla büyüyen bir ilçemiz. Kentsel büyümeye bağlı olarak belediye hizmetlerine olan ihtiyaç da artıyor. Bunun bilinciyle Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ bünyesinde Kapaklı ilçemizin tarihinde görülmemiş büyüklükte projeleri hayata geçirdik ve büyük projelerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Yapmış olduğumuz bu çalışmalarımızın Kapaklı’mıza ve Tekirdağımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Altyapı çalışmaları incelemelerinde Başkan Kadir Albayrak’a, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz de eşlik etti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ergene Kapaklı Altyapı Çalışmaları
Takip Et

Bizi Takip Edin