Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ergene Belediyesinin Fasulye Tarlasında Gübreleme ve Sulama Çalışmaları Devam Ediyor

Ergene Belediyesi tarafından hayata geçirilen tarım arazileri projesi kapsamında fasulye tarlasında gübreleme ve sulama çalışmaları devam ediyor.

Ergene Belediyesinin Fasulye Tarlasında Gübreleme ve Sulama Çalışmaları Devam Ediyor
01 Ağustos 2019 - 13:25

Ergene’de hummalı bir şekilde tarım arazilerinde çalışmalarını yürüten Ergene Belediyesi ekipleri tarım arazilerine gerekli hassasiyeti gösteriyor. Fasulye tarlasında gübreleme işlemlerinin yanı sıra, düzenli ve dengeli sulamaya çok ihtiyaç duyulan fasulye tarlası Ergene Belediyesi ekipleri tarafından otomatik sulama sistemi aracılığıyla belirli periyodik günler içerisinde de sulaması yapılıyor.Besin değerleri bakımından A, C, D, B6, B12, E, K vitaminleri bakır, magnezyum, demir, fosfot, selenyum, çinko mineralleri ile potasyum ve sodyum bileşenlerine sahip olan fasulye, besin değerleri açısından daha yüksek olduğu için uzmanlar tarafından sık sık tüketilmesi öneriliyor.

Velimeşe Mahallesinde bulunan Ergene Belediyesi tarım arazilerini en iyi şekilde değerlendirdiklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Lavanta tarlası ile başladığımız tarım arazileri projemize fasulye tarlasını da ekledik. Fasulye tarlamızda gübreleme ve sulama çalışmalarımız titizlikle devam ediyor. Önümüzde ki haftalarda tarım arazilerimize değişik türde sebzeler ekip yetiştirdiğimiz gıdaları halkımızla paylaşacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli