Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ergene Belediyesi Lavanta Bahçesi Tekirdağ Lavanta Rotasına Dahil Edildi

Ergene Belediyesi Lavanta Bahçesi Tekirdağ Lavanta Rotasına Dahil Edildi
16 Haziran 2022 - 17:33

Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tekirdağ’ın lavanta rotasını açıkladı. Listede Ergene Belediyesi Lavanta Bahçesi de yer aldı.

Ergene Belediyesi’nin 2019 yılında 6 dönümlük alanda başladığı şimdi ise 35 dönüme çıkarılan lavanta tarlası mor renge bürünmeye başladı. Geçtiğimiz yıl 1. Tarla Şenliğini düzenleyen bu yıl da 24 Haziran 2022 tarihinde 2. Lavanta Tarla Günlerini gerçekleştirmeye hazırlanan Ergene Belediyesi kirliliği ile anılan Ergene’yi lavanta kokusu ile bezemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Ergene Belediyesi’nin saklı cenneti olarak adlandırılan lavanta bahçesi Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yayınlanan Tekirdağ Lavanta Rotasına dahil edildi.

Tekirdağ lavanta rotasında Ergene Belediyesi lavanta bahçesinin yanı sıra Tekirdağ’ın merkez ilçesi Süleymanpaa, Saray, Çerkezköy ve Muratlı ilçelerinde yer alan lavanta bahçeleri bulunuyor.

Rotada lavantalı bahçenin ürünleri, Saray lavanta bahçesi, Lavanta bahçesi çilek kafe, Live lavanta bahçesi, Halilağa Lavanta bahçesi, Rue lavanta bahçesi, Karahisar lavanta bahçesi, Süleyman Paşam Lavantacılık, Mill Lavanta bahçesi ve Ergene Belediyesi Lavanta Bahçesi lavanta bahçesi yer alıyor.Ergene Belediyesi Lavanta Bahçesi Tekirdağ Lavanta Rotasına Dahil Edildi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli