Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ergene Belediyesi ‘Edirne Kültür Gezileri’ düzenliyor

Ergene Belediyesi ‘Edirne Kültür Gezileri’ düzenliyor
23 Haziran 2015 - 20:39

Ergene Belediyesi, Ramazan ayının manevi atmosferini Edirne’de yaşamak isteyen ilçe sakinlerine yönelik Edirne Kültür Gezilerinin startını verdi

Milli ve manevi değerleri buluşturmaya yönelik olarak düzenlenen Edirne gezisi programı dahilinde her gün mahalle muhtarlıklarından kalkan otobüsler ilçe sakinlerinin yoğun ilgisiyle devam ediyor.

RAMAZAN AYI BOYUNCA DEVAM EDECEK

Yüzlerce yıllık tarihi, zenginliği barındıran Edirne’yi sertifikalı rehber eşliğinde ziyaret eden Ergeneliler, gezi boyunca Mimar Sinan’ın ustalık eseri Selimiye Camii olmak üzere Edirne’nin tarihi ve kültürel zenginlikleri hakkında bilgi alıyor.

Kültür gezileri kapsamında Edirne’ye yönelik düzenlenen gezi programlarının, mahalle muhtarlıklarına yapılan başvuru ve kimlik fotokopilerinin verilmesinin ardından ziyaret programı dahilinde ramazan ayı boyunca devam edeceği bilgisi kaydedilirken, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, gerçekleştirilen sosyal ve kültürel gezilerin amacına ulaştığını belirterek, şunları söyledi: ‘ Vatandaşlarımıza ramazan ayının manevi huzurunu yaşatmak adına kültür gezileri kapsamında Edirne’ye bir dizi ziyaret programı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bu yıl ramazan coşkusunu Ergene’de vatandaşlarımızla birlikte yaşayacağız. Bu anlayıştan hareketle ramazan etkinlik programız 17 mahallemizde de gerçekleştirilecektir ‘ ifadelerine yer verdi.

ergene-belediyesi-edirne-kultur-gezileri-haberi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli