Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel; ‘Terörü Lanetliyoruz’

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel; ‘Terörü Lanetliyoruz’
15 Aralık 2016 - 13:03

10 Aralıkta Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısına da yaşadığımız acılardan dolayısıyla. Ergene belediyesi Başkanı Rasim Yüksel çalışanları ile birlikte basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasında Belediye Başkanı Rasim Yüksel ve Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, Muhtarlar, belediye personeli ve vatandaşlar katıldı. Yapılan bu basın açıklamasında İstanbul’da yaşadığımız terör saldırısına sessiz kalmayan Ergene Belediyesi tepki gösterdi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızla açılışını yapan Basın açılmasına Belediye Personeli ve vatandaşlar “Terörü lanetliyoruz” pankartları ile haince yapılan saldırıyı kınadılar. Basın açıklamasına Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel açıklamasında Yaşanan terör olaylarında şehit olanlara Allah’tan Rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.

 

Belediye başkasını Rasim Yüksel basın açıklamasında yaptığı açıklamada içindekileri dile getirdi!

Ergene Belediyesi Başkanı Yüksel konuşmasın da, geçtiğimiz günlerde İstanbul Beşiktaş’ta yaşananlardan milletçe derin üzüntü duyduk. Yüreğimiz dağlandı. Gencecik çocuklarımız öldü, görev başındaki polislerimiz şehit oldu, yüzlerce vatandaşımız yaralandı. Bunları yapanları da yaptıranları da lanetliyoruz.

İstanbul Beşiktaş’ta terör saldırısı alçakça ve hunharca gerçekleştirilmiştir. İnsanlığa karşı apaçık suç işleyen bu saldırının faillerini, azmettiricilerini ve arkasındaki güçleri lanetliyoruz. Bu saldırıda şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı dilerim. Bu saldırıda şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu terör olayları ülkemiz ve aziz milletimiz için büyük bir acıdır meydana gelen terör olaylarında görüyoruz ki birliğimize ve dirliğimize göz dikmiş birçok hain yapılanma mevcuttur vatan hainliğinin her türlüsü ülkemiz için bir tehdit unsurudur. Ülkemizin her bölgesinde yapılan bu hainliklere karşı ülke olarak mücadelemizi sonsuza kadar sürdüreceğiz. Ülkemizi bölmek için kurulan bu tezgâhların farkındayız bu tezgâha destek olanlar şunu bilmelidirler ki yaptıkları planlar bu ülkede hiçbir zaman tutmamıştır, Bundan sonrada tutmayacaktır. Ülkemizin birliğini bütünlüğünü ve huzurunu bozmaya çalışan bu hainler asla emellerine ulaşamayacaklar ve hiç bir devletin ve hiçbir hainin gücü birliğimizi beraberliğimizi bozmaya güçleri yetmeyecektir. Tüm insanlık düşmanı terör örgütleri er yâda geç yok olup bitmeye mahkûm olacaklardır. Bu haince ve alçakça saldırıyı yapan hangi terör örgütü olursa olsun arkasında kimler olursa olsun bu bombalama olaylarının planlayıcılarını ve destekçilerini lanetliyor şiddetle nefretle kınıyoruz.

Bilinmelidir ki, milletimize karşı alçakça saldırılarla dolu tarihine yeni bir katliam ekleyen pkk terör örgütü işlediği bu suçlarla amacına asla ulaşamayacaktır. Bu eli kanlı şebeke ve bu şebekeden beslenenler Cumhuriyete, Demokrasiye, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne âşık halkımızın sarsılmaz iradesiyle yenilecektir. Ülkemizde kamu düzeninin, huzur ve güven ortamının bozulmasına asla izin vermeyeceğiz. Ülke olarak terörle mücadeleye devam edeceğiz. Bizi hiç kimsenin bölmeye, parçalamaya gücü yetmeyecektir’ İfadelerini böyle dile getirdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli