Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

DOÇEK Velimeşe Bisiklet Şenliğine Katıldı.

Keşan DOÇEK Bisikletçileri geçtiğimiz hafta sonu Velimeşe Beldesinde bu yıl altıncısı yapılan Velimeşe Bisiklet Şenliğine katıldı

DOÇEK Velimeşe Bisiklet Şenliğine Katıldı.
02 Temmuz 2019 - 11:02

Ergene Belediyesive Ergene Kaymakamlığının katkılarıyla Velimeşe Muhtarlığı tarafından düzenlenen şenliğin sloganı : ‘ Bağımlılığa karşı bisiklet diyoruz. Başka da bir şey demiyoruz’ cümlesiyle yinelenerek,  bisiklet sporunun bir çok alışkanlıktan daha yerinde ve faydalı olduğu bir kez daha vurgulanmış oldu.

Trakya’nın dört bir yanından ve  İstanbul’dan civarından bir çok bisikletçinin katıldığı şenlikte açılış konuşmasını Velimeşe Muhtarı sayın Mehmet ERKUL yaptıktan sonra Ergene Kaymakamı Fatih KIZILTOPAK ve Ergene Belediye Başkanı Rasim YÜKSEL de yaptıkları konuşmalarda hem organizasyona hem de gelen katılımcılara teşekkür ettiler.

Tatlı bir poyraz rüzgarı eşliğindeki güzel bir havada pedal çeviren yüzlerce bisikletçi Velimeşe içindeki sembolik tur sonrası yollara düştüler ve tur güzergahı olarak planlandığı şekilde Bahçeağıl köyünde mola verdiler.

Mola esnasında bisikletçilere festival anısı olarak madalyalar dağıtıldı. Organizasyon tarafından belirlenmiş turun ikinci bölümünü de başladıkları nokta olan Velimeşe’de önemli bir kaza ve yaralanma olmadan bitiren bitiren katılımcılara tur sonunda pilav ve ayran ikram edildi.

Şenliğin final bölümünde katılan gruplara teşekkür edildi ve plaketleri takdim edildi. Keşan DOÇEK’e adına plaketi Başkan Hakan EŞME Ergene Belediye Başkanı Rasim YÜKSEL‘den aldı.

Sürprizlerle dolu ve heyecanlı olan son bölümde sponsor firmaların katkıda bulunmuş olduğu hediyelerin çekilişleri yapıldı. Çekilişler esnasında Keşan DOÇEK Ailesinden iki kişiye bu güzel günün anısına hediye çıktı, çıkan hediyeler ihtiyacı olanlara verilmek üzere organizasyona bırakıldı ve teşekkür konuşmaları ardından şenlik sona erdi.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan EŞME ‘ Keşan DOÇEK Ailesi olarak organizasyonu düzenleyen muhtar Mehmet ERKUL nezdinde Velimeşe Muhtarlığına, katılan tüm bisikletçi dernek, kulüp ve gruplara, destek veren resmi kurum ve kuruluşlar ile özel sektör kuruluşlarına teşekkür ederek; böylesi keyifli ve yürekleriyle konuklarını karşılayan bir organizasyonda bulunmanın bizleri ziyadesiyle memnun ettiğini, ayrıca bu vesile ile bisikletçi dostlarla görüşüp hasret giderme imkanı bulduklarını, bu büyük toplantıda gerek kaza gerekse diğer nedenlerden hayatlarını kaybeden bisikletçi arkadaşların anılmasının da anlamlı olduğunu’ söyledi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli