Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Deprem sadece korkutmadı zarar da verdi!

Deprem sadece korkutmadı zarar da verdi!
13 Şubat 2017 - 15:31

DEPREMZEDELERE YARDIM GECİKMEDİ

Ergene’de bulunan Çorlu- Çanakkaleliler derneği ile Ergene işbirliği ile toplanan bir kamyonet yardım mı depremzedelere teslim edilmek üzere yola çıkan ekipler Çanakkale Ayvacık’taki AFAD yetkililerine teslim edildi ve orada ki depremzedelere ulaştırıldı.

Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘Gülpınar köyü yakınlarında 6 şubat sabahı meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremde çok sayıda evin hasar gördüğünü öğrendik. En büyük yıkımın ise yukarıköy’de yaşandığını üzülerek öğrendik. Ayvacık’ta pazartesi gününden bu yana, iki tanesinin büyüklüğü 5.3 olan 400’den fazla sarsıntı meydana geldi. Çok çükür 5.3 büyüklüğündeki depremde can kaybı yaşanmadı. Ancak Çanakkalenin köylerinde ciddi olarak maddi hasarlar oluştu.

Çanakkale’de art arda meydana gelen depremlerden sonra bazı vatandaşlarımızın konteynırlara yerleştirildiğini öğrendik.  Bu kış şartlarında konteynerde yaşam zordur. Bizde Ergene Belediyesi, Çanakkale Dernek Başkan ve Muhtarlarımız ile birlikte depremzedelerimiz için bir yardım kapmayası yaptık. Duyarlı, hayırsever vatandaşlarımız ve esnafımızın desteği ile toplanan yardımlarımız bugün bu araç ile onlara ulaştıracağız.

Orada insanların hiçbir şeye de ihtiyacı olmayabilir. Ama bu zor günlerinde bizim onları düşündüğümüzü, bilmelerini istiyoruz. Onlara bir nebze faydamız olacaksa biz kendimizi bahtiyar hissederiz. Pazartesi günü teslimat ve dağıtım için başkan yardımcımız Menderes Yıldız ile birlikte görevli arkadaşlarımızda Çanakkale’de olacak. Aracımızın yolu açık olsun, Allah yardımseverlerin yardımlarını kabul etsin.

Çanakkale’de yaşayan depremzedelere Ergene halkının selam ve sevgilerini gönderiyor, geçmiş olsun diyoruz’ İfadelerini söyledi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli