Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Çorlu SYDV Çalışmaları ile Göz Dolduruyor

Çorlu SYDV Çalışmaları ile Göz Dolduruyor
22 Mart 2023 - 16:36

Ülkemizi derin bir üzüntüye boğan deprem felaketi sonrası gerçekleştirdiği çalışmalarla göz dolduran Çorlu Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bu kez de mübarek Ramazan ayı öncesi sahaya inerek yardımsever vatandaşlar tarafından bağışlanan erzak kolilerini Hıdırağa Mahallesinde ki ihtiyaç sahibi vatandaşlarla buluşturdu.

2 bin 900 haneye 1 Milyon 450 bin liralık nakdi yardım

Erzak kolilerinin dağıtımında bizzat görev alan Çorlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Tülay Ayvaçiçeği Hıdırağa Mahallesi sakinlerinin sıcak karşılaması ve misafirperverliğinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederken; “Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Vakfımız her Ramazan ayında mütevelli heyeti kararı ile belirlenen miktarlarda gıda yardımını nakdi olarak yapmaktadır. Bu sene de mübarek Ramazan ayı vesilesi ile bu hafta hane başına 500 lira olmak üzere toplamda 2 bin 900 haneye 1 Milyon 450 bin liralık nakdi yardım Sayın Kaymakamımız tarafından onaylanmış olup Cuma günü itibariyle vatandaşlarımızın PTT hesaplarına yatırılacaktır” dedi.

Gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşıyoruz

Vakıf Müdürü Tülay Ayvaçiçeği açıklamalarının devamında vakıfın bütçesinden yapılan yardımların yanı sıra bakanlık tarafından uygulama alınan yardım sistemi ile gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespitini yapabildiklerini ve vatandaşların hane geliri, gayrimenkul kayıtları gibi verilerin izlenerek çalışma gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. Ayvaçiçeği ayrıca mübarek ramazan ayında gerçek ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatmak isteyen kişi ve kurumların yardımlarını vatandaşlarımızın evlerine kadar ulaştırıyoruz” dedi.
Vakıf Müdürü Tülay Ayvaçiçeği açıklamaların sonunda Çorlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı`nın depremde zarar görerek ilçemize göç eden depremzede misafirlerin hijyen malzemesi ve eşya yardımlarının devam ettiğini belirtirken “nakdi yardımlarımızda devam etmektedir. Bu vesile ile Çorlu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak tüm vatandaşlarımızın mübarek ramazan ayını tebrik ediyorum” sözleriyle açıklamalarını sonlandırdı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli